У ковельських школах діти збиратимуть та сортуватимуть сміття

Відсьогодні у Ковелі на базі міської гімназії імені Олени Пчілки і ЗОШ №10 розпочали реалізацію освітнього екологічного проекту «Україна без сміття». Повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Основне його завдання полягає в навчанні школярів правильно сортувати відходи, розподіляючи ресурсноцінні компоненти (папір, скло, метал, пластик) і органічні рештки.

"З міського фонду охорони навколишнього природного середовища виділені кошти на оплату навчальних лекцій для школярів. Також за гроші фонду придбано сортувальні набори початківця, які складаються з трьох контейнерів, виготовлених з п’ятишарового картону з ламінованими верхніми кришками та призначені для багаторазового використання. Вартість одного набору становить 500 гривень. У міській гімназії встановили 6 комплектів, а у ЗОШ №10 – 14," - розповідає головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич.


Сортуючи сміття, та здаючи на переробку, заклади отримають кошти, які в подальшому спрямують на потреби, визначені саме школярами шляхом голосування (придбання спортивного інвентаря, розвиваючих ігор, проведення різноманітних екскурсій, походів тощо).

З хорошим почином колектив ЗОШ №10 привітав міський голова Олег Кіндер. Олег Олексійович звернувся до найменших школяриків і закликав їх бути господарями у своєму місті. Він наголосив, що від кожного залежить, яким буде Ковель завтра і Україна загалом. Важливо, аби діти дотримувались правил поведінки не лише в школі, але й коли вони відпочивають з батьками, гуляють на вулиці, треба, щоб це стало стилем їх життя.

Олег Олексійович переконаний, якщо учні побачать, що за побутові відходи можна отримати ще й кошти, це додасть їм більшого азарту і бажання займатись сортуванням сміття.

Сьогодні гості з Києва, представники громадської організації “Україна без сміття” читають лекції у міській гімназії та ЗОШ№10. Практично усі школярі цих навчальних закладів їх прослухають і довідаються від спеціалістів, чим загрожує планеті накопичення побутових відходів і як можна розумно використати пластик, папір, скло, яку отримати з цього вигоду.

Зокрема, лектор Катерина Хоменко каже, що поки в Україні 96 відсотків відходів відвозять на полігони і лише 2-4% - переробляється.

“Ми дуже раді, що у Ковелі зацікавились питанням розподілу сміття. Буду сподіватись, що після моїх лекцій діти більш відповідально будуть ставитись до сортування відходів. Дуже добре, що налагоджений процес з його вивозом з навчальних закладів, тобто школа отримає кошти. Якщо за ці гроші зможуть закупити щоденники з переробленого матеріалу, або якісь інші речі, це буде мотивувати дітей здавати сировину і далі. Це хороша справа і хочеться, щоб вона мала продовження”, - вважає громадська активістка.
#Екологія #СортуванняСміття #Освіта #Проекти

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Штрафи за первоцвіти платитимуть і продавці, і покупці. Ковельчанам нагадують про відповідальність за знищення червонокнижних рослин

Штрафи за первоцвіти платитимуть і продавці, і покупці. Ковельчанам нагадують про відповідальність за знищення червонокнижних рослин
Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.