Хірург з Волині Ростислав Валіхновський розповів про необхідність здорового, повноцінного сну та його переваги.

Про це лікар написав на своїй сторінці в Інстаграм.

«У звичайних людей після кількох безсонних днів мозок практично не здатний нічого засвоювати та генерувати. Мені, як хірургу, сон важливий для повноцінного виконання обов’язків. А ще, сон – обов’язкова умова доброго стану здоров’я. Порушення сну прискорює утворення токсичних речовин в мозку, які призводять до втрати пам'яті та розвитку хвороби Альцгеймера», – зазначив чоловік.


«Поліпшення сну допомагає не лише захистити мозок, а і уповільнити розвиток хвороби. Також дослідники виявили, що через недостатній сон пришвидшується рівень розвитку атеросклерозу і виробляється недостатня кількість гормону лептину, який відповідає за збереження енергії. Організму здається, що його енергія вичерпуються і він починає запасати її за рахунок жирових відкладень, набираючи вагу», – каже Валіхновський.


«А для моїх пацієнтів сон необхідний після оперативних втручань, адже під час сну виробляється гормон мелатонін, який стимулюючи вироблення колагену, основного компоненту сполучної тканини, сприяє швидкій регенерації ран», – написав хірург.Джерело - Перший


#РостиславВаліхновський