У Ковелі побував автор і ведучий спецпроекту - «Польова кухня» Костянтин Грубич та команда ТСН.Тиждень з телеканалу «1+1». У центрі міста (поруч з парком Тараса Шевченка) журналіст з допомогою ковельчан готував картоплю із захаром (і це бачили перехожі на власні очі), крім того, він поспілкувався й з міським головою Олегом Кіндером (цього ніхто не чув і не бачив). Допоки проект вийде в ефір, аби широкий загал дізнався про деталі, ми поцікавились у міського голови, про що була розмова та його враження від зустрічі з Костянтином Грубичем.

Про те, що програма «Польова кухня» - це не кулінарний проект, Олег Кіндер каже, знав. І що столичні медійники приїхали до Ковеля зовсім з іншою метою — розібратися з «дерибаном» землі біля водосховища. Про це очільник міста дізнався з соцмережі Фейсбук, активним користувачем якої він є. А от про зустріч з ним, каже, журналісти не домовлялися. Мабуть, сподівалися застати зненацька з «незручними» для влади запитаннями.

- Те, що журналісти прийдуть, я очікував, проте не знав коли. Тож мій робочий день проходив у звичному режимі. Я саме проводив нараду зі своїм заступником Андрієм Товстигою, начальником відділу земельних ресурсів Вадимом Логвіновим та головним архітектором міста Людмилою Мурай. І коли мені доповіли, що у приймальні є київський журналіст з операторами, я без вагань запросив їх до свого кабінету.

Міський голова каже, що помітним було здивування в очах гостей, адже вони не зустріли ніякого опору чи відмов щодо зустрічі. А навпаки, їх одразу ж запросили до розмови.

- Ми познайомились і я спитав, - продовжує Олег Кіндер, - Вас цікавить питання землі біля водосховища? - Так, - відповів Грубич, - до Вас звернувся місцевий активіст Котік і запросив приїхати в Ковель? - Так! - продовжив розповідати деталі розмови міський голова.

Далі він переповів Костянтину Грубичу історію «листування» пана Сергія Котіка з Президентом, Прем'єр-міністром, нардепами, головою ОДА, Юлією Тимошенко, Омбудсменом та іншими керівниками державних органів влади щодо нібито незаконного відчуження землі в охоронній зоні річки Турія. Олег Кіндер каже, що з приводу звернень гр. Котіка було багато різного роду перевірок, проте ніяких порушень з боку влади, прийнятих депутатами міської ради рішень, не знайшли. І у відповідях заявнику про це вказано.

- Аби не бути голослівним, адже досвідченого журналіста навряд чи це б влаштувало, я надав слово головному архітектору та начальнику земельного відділу. Вони детально пояснили та показали документи, які свідчать про законність рішень ради. Зауважу, що земельні ділянки (0,7 та 0,5 га), про які постійно говорить гр. Котік, були виділені під забудову ще у 2009 році, коли міським головою був Сергій Кошарук, і міська рада їх надала в обмін на дитячий садок, який тоді належав “Ковельбуду”, а тепер там міський дошкільний навчальний заклад. Ні міський голова, ні депутати тоді не порушили жодного закону. Усі норми містобудівні, природоохоронні були дотримані.


Олег Кіндер каже, що розповів журналісту про впорядковану набережну, де тепер відпочивають сотні ковельчан. Коли вона будувалася, також було чимало невдоволених. Нині це чудова рекреаційна зона. Що стосується іншої сторони водосховища, яка і стала предметом для розмови й темою для чергового проекту, міський голова зауважив, що у водоохоронній зоні, яка згідно закону не може бути забудованою, нічого й не планується. Є приватні земельні ділянки, які знаходяться поблизу водойми. Але вони надавалися мешканцям міста і були забудовані кілька десятиліть тому. Тож при визначенні меж прибережної смуги вони опинилися у 50-метровій зоні. Ці землі на правах власності належать громадянам.

- Крім того, я повідомив Костянтину Грубичу про інший «дерибан» землі: Ковель єдине в Україні місто, яке надало бійцям АТО, нашим захисникам та їх родинам 374 земельні ділянки для будівництва житлових будинків. Жодне місто в державі не виділило стільки земельних ділянок учасникам бойових дій. І наше місто цим пишається.


******
Такою була зустріч з відомим журналістом очима міського голови Олега Кіндера. Свою точку зору у телевізійній версії проекту покаже Костянтин Грубич. Сподіваємося, про місто Ковель та його гостинних мешканців передача вийде цікавою і чесною. Дочекаймося.

P.S. Фото з Костянтином Грубичем на згадку Олег Кіндер не зробив. Шкода, адже у соцмережах такі «теми» дуже популярні!