Енергетики повідомляють про виявлені випадки порушення охоронних зон повітряних ліній електропередач, які можуть спричинити аварійні ситуації та відключення електропостачання. Повідомляє відділ з питань цивільного захисту та екологічної безпеки на офіційному сайті Ковельської міськради.

Згідно із законодавством уздовж повітряних ліній електропередач встановлюються охоронні зони у вигляді земельної ділянки і повітряного простору. Правилами охорони електричних мереж визначено, що охоронна зона становить: для ЛЕП 220 000 В (220кВ) - 25 метрів, для ЛЕП 330 000 В (330кВ) - 30 метрів. Згідно статті 32 Закону та пункту 8 Правил використання земель у спеціальних зонах об’єктів енергетики проводиться з певними обмеженнями.

У результаті проведених оглядів персоналом Волинського ремонтно-експлуатаційного центру (РЕЦ) були зафіксовані випадки порушення охоронних зон повітряних ліній електропередач (далі ЛЕП), а саме:

1) крадіжки металевих кутників з опор магістральних ліній, що призводить до послаблення конструкцій металевої опори та може призвести до її падіння та аварійного відключення повітряних ліній електропередач. При цьому, наголошуємо на недопустимості прийому конструктивних елементів повітряних ліній електропередач пунктами прийому металобрухту;

2) масове спалювання сухої трави та очерету, що може призвести до вимкнення ЛЕП від низової пожежі через іонізоване повітря. Також небезпеку для виникнення пожеж становлять і необроблені поля із сухою травою. Пожежонебезпечний період настає у березні-травні при масовому спалюванні сухої трави та у липні-серпні при дозріванні зернових культур;

3) самовільні забудови.

Через окремі території міста Ковеля та в цілому по Волинській області проходять ЛЕП 220, 330 кВ, через які відбувається передача електричної енергії від Рівненської атомної електростанції.

Таким чином, аварійне відключення повітряних ліній електропередач може призвести до нещасних випадків, створення нештатних режимів роботи Рівненської атомної електростанції та підстанцій 220, 330 кВ Волинського РЕЦ, виходу з ладу дорогого обладнання та апаратури релейного захисту, і як наслідок, може стати причиною порушення електропостачання Волинської області.

З метою збереження життя та здоров’я населення, запобігання відключення повітряних ліній електропередач, забезпечення безперебійного електропостачання просимо мешканців міста сприяти в збереженні електричних мереж та недопущення виникнення аварій на них.