Для зміни місця голосування у другому турі виборів потрібно повторно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців

21 квітня відбудеться другий тур голосування на чергових виборах Президента України. Головне територіальне управління юстиції у Волинській області інформує про деякі особливості, що стосуються голосування не за місцем реєстрації.


Як змінити місце голосування під час другого туру виборів?


Тимчасова зміна місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці на іншу без зміни виборчої адреси.

Для того, щоб повторно проголосувати на чергових виборах президента України не за місцем реєстрації — необхідно пройти попередню процедуру зміни місця голосування.

Через органи ведення Державного реєстру виборців до 15 квітня (включно) ви можете:


1. Подати заяву про зміну місця голосування, якщо бажаєте голосувати не за місцем реєстрації або належите до внутрішньо переміщених осіб.

2. Внести або змінити інформацію щодо себе у списку виборців.

Що робити, якщо пропущені строки?

У випадку, коли особа, яка бажає голосувати, не внесла зміни щодо себе через органи ведення Державного реєстру виборців, вона має право до 18 квітня (включно) звернутись з адміністративним позовом про уточнення списку виборців. Звертатись необхідно до місцевого суду загальної юрисдикції за місце знаходженням виборчої дільниці, на якій збираєтесь голосувати. У таких випадках судовий збір не сплачується.

Рішення суду про внесення змін до списку виборців не пізніше як за 5 днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку - до дільничної виборчої комісії.

Які документи потрібні для зміни місця голосування?

- Паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або картки) чи тимчасове посвідчення громадянина України;
- Посвідчення військовослужбовця/військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби);
- Документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування: довідка з місця навчання; посвідчення про відрядження; проїзні документи; договір оренди житла тощо.

Як повідомили у відділі ведення Державного реєстру виборців м. Ковеля, для участі у голосуванні на виборах Президента України (перший тур, 31 березня) змінили місце голосування близько 500 громадян. Станом на сьогодні (09.04.2019) для повторного голосування у другому турі виборів до відділу Держреєстру у Ковелі звернулося близько сотні виборців, які голосуватимуть не за місцем реєстрації.

#РеєстрВиборців #ВибориПрезидента

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Як голосували у Ковелі на спецдільницях

Як голосували у Ковелі на спецдільницях
Центральна виборча комісія оприлюднила результати голосування на трьох спецдільницях м. Ковеля: виховній колонії, Ковельській ЦРЛ та колишній вузловій лікарні.