У Ковелі подякували ліквідаторам та вшанували пам'ять жертв Чорнобильської трагедії


Сьогодні у Ковелі біля пям’ятника жертвам аварії на ЧАЕС відбувся захід, на який зібралось чимало ліквідаторів, їх родини, представники міської та районної влади, підприємств, установ та організацій, молодь. Ковельчани прийшли, аби вшанували пам'ять про загиблих, подякувати чорнобильцям за героїзм, силу духу, за те, що стали на захист безпеки людства. Розповідають на сайті Ковельської міської ради.

Минає 33 роки з дня аварії на Чорнобильській АЕС, але не вгамовується біль, якого завдала нашому народові одна з найбільших у світі техногенних радіаційних катастроф. Як зазначили ведучі Наталія Гончар та Аліна Кубська, що завдяки мужності і самовідданості українців вдалося приборкати смертоносну стихію, врятувати рідну землю від радіаційного спустошення.

Звернулась до присутніх секретар міської ради Віра Федосюк, яка, зокрема, сказала: «Ковельчани одними з перших вступили у смертельний двобій з незримим ворогом. Вони з честю і гідністю виконали свій обов’язок, зробили значний внесок у ліквідацію аварії. Багатьох з них уже немає серед нас. Ми захоплюємось Вашим подвигом. Низький уклін вдовам і сім’ям тих, хто не дожив до цього дня».


Подяки і матеріальну допомогу ліквідаторам та вдовам вручив представник благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині» Павло Самолюк.

Виступила голова Ковельського міського осередку громадської організації “Союз Чорнобиль України” Олена Чеханюк, яка згадала непрості моменти, з якими стикаються у повсякденні учасники ліквідації аварії та їх сім’ї.

Нікого не залишили байдужим поетичні рядки, які продекламувала Альона Малюга-Мельникова.

Декан Ковельського благочиння ПЦУ, протоієрей Василь Мичко разом з духовенством відслужили панахиду за загиблими та померлими ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

По завершенню присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника.


#СкорботніЗаходи

Коментарі

Читайте також