Оприлюднили офіційні результати причин загибелі риби у Ковельському водосховищі

Як ми повідомляли раніше, минулого тижня у Ковельському водосховищі було виявлено загиблу рибу. Її разом із відібраними зразками води направили у Ковельську міжрайонну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для проведення відповідних досліджень.

За результатами фізико-хімічного дослідження води вміст розчиненого кисню в ній менше встановленої норми, вміст нітратів - в межах допустимої.

При бактеріологічному дослідженні в зразках загиблої риби (коропа дзеркального та карася) збудників аеромонозу не виявлено. При гельмінтологічному дослідженні у рибі виявлено личинки філометроїдозу, зокрема в карася личинки гельмінта віком 7-10 днів знайдено в слизі хвостового плавника (наявність гельмінтів не може бути фактором загибелі риби).

- Тема загибелі риби у водосховищі активно обговорюється в соціальних мережах. Дехто безпосередньо пов'язує це з проведеним навесні зарибленням. Хочемо ще раз поінформувати, що роботи із вселення водних біоресурсів в Ковельське водосховище проводились виключно згідно вимог чинного Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, за наявності ветеринарного свідоцтва про відсутність небезпечних захворювань у господарствах, з яких здійснюється перевезення об'єктів відтворення, та в присутності представника органу рибоохорони старшого державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів “Рибоохоронний патруль” Андрія Неридька, - повідомляють у відділі з питань цивільного захисту та екологічної безпеки.


Ймовірними причинами загибелі окремих екземплярів риби коропа дзеркального, окуня, карася, плітки (звертаємо увагу, що навесні були вселені лише короп та карась сріблястий) можуть бути природні фактори: низький рівень розчиненого кисню в воді, перепади температури, неналежна природна кормова база та зміна середовища для вселених видів риб.#Зариблення #Екологія

Коментарі

Читайте також