Діти та молодь у Ковелі виготовляли символи Дня пам'яті та примирення

Напередодні Дня пам’яті та примирення представники молодіжного центру «Місто ідей» Людмила Зубарєва та Юлія Столярчук у співпраці з відомою ковельською майстринею Тетяною Тимощук провели ряд майстер-класів для дітей і молоді міста Ковеля. Учасниками заходу стали вихованці Ковельської школи мистецтв, а також усі, хто завітав до Молодіжного центру «Місто ідей», де і відбувалися уроки творчої майстерності.

Усі разом виготовляли символічні «маки пам'яті» із фетру, знайомились з історією їх виникнення, а також вшанували пам’ять жертв війни хвилиною мовчання.

Довідково:

Ідея використовувати червоний мак як символ пам'яті постраждалим від воєнних дій належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії, Сполучені Штати. Після 1918 року вона займалася фінансовою підтримкою недієздатних ветеранів війни. Для того, щоб зібрати необхідні кошти, Майкл запропонувала продавати штучні маки з шовку.

У 2014-му році Україна вперше приєдналася до європейської традиції відзначення Дня пам'яті та примирення 8 травня. Для заходів, приурочених до цієї дати на державному рівні з 2014 року використовується символ – червоний мак, дизайн якого розробив український дизайнер Сергій Мішакін за ініціативи та сприяння Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Графічне зображення маку пам'яті є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку червоного маку, з іншого — кривавий слід від кулі.


#ДеньПамяті #МістоІдей

Коментарі

Читайте також