У Ковелі вперше відбулися змагання зі спортивного орієнтування для дітей з особливими потребами

У Ковелі для особливих діток вперше провели змагання зі спортивного орієнтування "Я зможу!". Вони відбулися у парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. Як усе відбувалося розповідає керівник Дитячого клубу туристів-рятувальників «Контур» Ірина Артемук.

До участі в змаганнях запрошували дітей з обмеженими можливостями і дітей, які не мають фізичних вад. Групи для них були різні, але дистанції схожі, тому діти після фінішу могли ділитися спільними враженнями від дистанції, обговорювати цікаві моменти і просто спілкуватись.

Трейл-орієнтування є видом спортивного орієнтування, в якому учасники долають дистанцію, рухаючись виключно тільки уздовж дозволених для руху шляхів або по розмітці, і на пунктах прийняття рішення поблизу контрольних пунктів за допомогою карти і компаса визначають, який з декількох знаків КП, розташованих на місцевості, співпадає з точкою, позначеною центром кола на карті, та описаною легендою.

Цей вид передбачає можливість участі спортсменів з фізичними обмеженнями, оскільки не потребує спеціальної фізичної підготовки. Час на дистанції фіксується лише на Тайм КП, поки учасник думає над правильною відповіддю. На дистанції спортсмену дозволяється мати супроводжуючого, який може допомагати в будь-чому, крім визначення правильних відповідей.

- На початку змагань з Трейл-О "Я зможу!" нас вирішив налякати дощ. Як добре, що наші рятувальники потурбувались про нас і погодились поставити величезний намет для наших учасників на випадок дощу. А ми облаштували в цьому наметі Клуб настільних ігор і куточок рукоділля. Ми змогли подарувати спілкування дітям з інвалідністю з дітьми, які не мають цього статусу, і це спілкування пішло на користь обом сторонам, - переконана Ірина Артемук.


І ось в такій дружній компанії, під шелест дощу по стелі намету, діти і їх батьки спілкувались, грали в Дженгу, лото, шахи, уно і інші ігри. А також під керівництвом чудового дизайнера виготовляли просто неймовірні прикраси та листівки.

Після фінішу всі учасники, отримавши солодкі призи від наших спонсорів, вирушили до Палацу учнівської молоді на цікаву виставу від клубу "Капітошка" та ГО "Молодіжний центр Ковель ".

Олена Грицюк, разом зі своїми юними помічниками подарували гарний настрій спортсменам, поки судді підраховували результати і готувались до нагородження. А після вистави всі діти отримали подарунки від міжнародного благодійного фонду "Можливості".

І на завершення наших змагань з Трейл-О відбулось нагородження. Особливі дітки отримали медалі, грамоти, іграшки та ігри за зайняті призові місця, а після цього відбувся розіграш призів і сертифікатів в кінотеатр Прем'єра і мотузковий парк "ЛЕВЕНЯ ". Також діти отримали безкоштовні сертифікати на відвідування басейну в колишній залізничній лікарні від Сергія Панасюка.

- Я для себе зрозуміла, що це були перші змагання з ТРЕЙЛ-О в Ковелі, але не останні. Бо є для кого і є над чим працювати. Дуже дякую всім, хто допоміг. І щиро захоплюються батьками, які хочуть адаптувати своїх особливих діток до навколишнього світу, і тому не шкодуючи зусиль, забезпечуючи їхню участь в подібних до нашого заходах, - зауважує організатор особливих змагань.#КлубКонтур #Спорт #Дозвілля

Коментарі

Читайте також

25 травня у Ковелі відбудуться змагання зі спортивного орієнтування для дітей з особливими потребами

25 травня  у Ковелі відбудуться змагання зі спортивного орієнтування для дітей з особливими потребами
Такий захід у місті проведуть вперше. Дистанція розроблена з урахуванням потреб юних спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. Долучитися до організації змагань запрошують меценатів та волонтерів.

Ковельчанка у складі команди Волині перемогла на міжнародних змаганнях зі спортивного туризму у Литві ФОТО

Ковельчанка у складі команди Волині перемогла на міжнародних змаганнях зі спортивного туризму у Литві ФОТО
Волинські туристи здобули кубок та золоті медалі. Катерина Доценко є вихованкою Ковельської станції юних туристів та клубу туристів-рятувальників «Контур». Вона вперше виступала в складі збірної області.

У Ковелі планують вперше провести змагання зі спортивного орієнтування для особливих дітей

У Ковелі планують вперше провести змагання зі спортивного орієнтування для особливих дітей
Ініціатива належить Дитячому клубу туристів-рятувальників «Контур». Наразі шукають волонтерів для організації змагань та дозвілля, а також меценатів для підтримки учасників.