Ковельчанам нагадують про заборону вирощування нарковмісних рослин

Розпочато профілактичну операцію «МАК».

Метою цих заходів є, перш за все, профілактика незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення посівів маку чи конопель, недопущення їх незаконного витоку та перекриття каналів збуту наркосировини з легальних посівів, а також запобігання фактам незаконної заготівлі наркотичної сировини та її транспортування.

Щоб застерегти громадян від необдуманого кроку попереджаємо – за посів маку та конопель можна понести адміністративну та кримінальну відповідальність, а саме:

Адміністративна відповідальність

Незаконний посів та вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель в кількості до 10 рослин - підстава для притягнення по ст.106-2 КУпАП (штраф до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин).

Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки, а також невжиття землекористувачами, землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку - підстава для притягнення по ст.106-1 КУпАП (штраф на громадян – до 510 гривень, а на посадових осіб до 1190 гривень).

Кримінальна відповідальність

Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин - караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України).

Окрім того, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за наркозлочини, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель у кількості 500 і більше рослин - караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (ч. 2 ст. 310 КК України).

Правоохоронці застерігають громадян, щодо заборони незаконного посіву наркотичного зілля, не «вирощувати» для себе адміністративні стягнення чи, що гірше, кримінальні справи.

Ковельський ВП ГУНП у Волинській області


#НаціональнаПоліція

Коментарі

Читайте також