1. Головна
  2. Новини
  3. З 10 червня українцям нараховують штрафи за комунальні борги

З 10 червня українцям нараховують штрафи за комунальні борги

З 10 червня в Україні фактично почали діяти штрафи за комунальні борги. Пеня стосується тих боргів, які утворились після першого травня, коли набрали чинності нові норми закону про ЖКГ.

Це не стосується випадків, коли людям не виплатили субсидій. Розмір пені визначається у договорі, але штраф не має перевищувати 0,01% боргу за кожен день затримки, а загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від усієї суми боргу.

Від початку травня запрацював закон "Про житлово-комунальні послуги". Постачальник послуг має право припинити надавати свою послугу споживачеві, якщо той має борги і не погасив їх протягом місяця після попередження.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Пеню не нараховуватимуть, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплату і людина зможе це довести, а також якщо мешканець не проживав у будинку. Якщо протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця не погасити у повному обсязі заборгованість за спожиті комунальні послуги, постачальник послуг (крім газу та електроенергії) має право обмежити або припинити надання послуг боржникам.


#КомунальніПослуги

Коментарі

Читайте також

Починаючи з травня українців штрафуватимуть за кожен прострочений день несплаченої комуналки

Починаючи з травня українців штрафуватимуть за кожен прострочений день несплаченої комуналки
У новому законі, який вступить у силу в травні 2019 року, окрім основних тарифів, з'явиться ще й абонентська плата, яку доведеться оплачувати у будь-якому випадку, навіть якщо ви не користувалися комунальною послугою.