Волинське літо цьогоріч б'є температурні рекорди. Синоптики прогнозують спекотний липень

Які рекорди уже поставило на Волині сьогоднішнє літо? Про це розповідає Петро Кравчук, автор «Книги рекордів Волині».

- Нинішній червень виявився найтеплішим в Україні за усі понад 130 років метеорологічних спостережень! Навіть на півночі Волинської області – у Любешові, середня місячна температура становила 21,9 градуса (при нормі 16,7 градуса)!, - зазначає Петро Кравчук.


У червні зареєстровано чотири температурні рекорди повітря в Луцьку, а в Любешові – навіть шість (а з початку року – десять)! Протягом місяця дев'ять днів термометри показували температуру повітря 30 градусів і більше. Пише Волинь Нова.

Найтеплішим на території області був день 16 червня: у Луцьку 33 градуси. Найхолодніше було 1 червня: тоді вночі температура повітря знижувалася до 10,1 градуса.

Та, можливо, що липень буде ще спекотнішим. Адже в перший же день усі шість волинських метеорологічних станцій зареєстрували рекордну температуру для цього дня. Найтепліше було у Світязі: 36,5 градуса! У Ковелі максимальний термометр зупинився на позначці 36 градусів, у Маневичах показував 35,8 градуса, у Любешові 35,4 градуса, а у Володимирі-Волинському 34,5 градуса. І найменшу рекордну температуру дня зареєстровано в Луцьку: 32,4 градуса. Цей день визначний ще й тим, що було перекрито температурний рекорд, який протримався… аж 72 роки!

Нинішні рекордні показники для Волині не випадкові. Причина їх криється в кліматичних змінах, які відбуваються в цілому світі.


#Погода

Коментарі

Читайте також

З 1 червня вводяться сезонні обмеження руху вантажного транспорту

З 1 червня вводяться сезонні обмеження руху вантажного транспорту
Заборона руху стосуватиметься денної пори доби при температурі повітря вище +28 С. Тимчасова стоянка транспортних засобів здійснюватиметься на майданчиках біля об’єктів дорожнього сервісу.