1. Головна
  2. Новини
  3. Волинське літо цьогоріч б'є температурні рекорди. Синоптики прогнозують спекотний липень

Волинське літо цьогоріч б'є температурні рекорди. Синоптики прогнозують спекотний липень

Які рекорди уже поставило на Волині сьогоднішнє літо? Про це розповідає Петро Кравчук, автор «Книги рекордів Волині».

- Нинішній червень виявився найтеплішим в Україні за усі понад 130 років метеорологічних спостережень! Навіть на півночі Волинської області – у Любешові, середня місячна температура становила 21,9 градуса (при нормі 16,7 градуса)!, - зазначає Петро Кравчук.


У червні зареєстровано чотири температурні рекорди повітря в Луцьку, а в Любешові – навіть шість (а з початку року – десять)! Протягом місяця дев'ять днів термометри показували температуру повітря 30 градусів і більше. Пише Волинь Нова.

Найтеплішим на території області був день 16 червня: у Луцьку 33 градуси. Найхолодніше було 1 червня: тоді вночі температура повітря знижувалася до 10,1 градуса.

Та, можливо, що липень буде ще спекотнішим. Адже в перший же день усі шість волинських метеорологічних станцій зареєстрували рекордну температуру для цього дня. Найтепліше було у Світязі: 36,5 градуса! У Ковелі максимальний термометр зупинився на позначці 36 градусів, у Маневичах показував 35,8 градуса, у Любешові 35,4 градуса, а у Володимирі-Волинському 34,5 градуса. І найменшу рекордну температуру дня зареєстровано в Луцьку: 32,4 градуса. Цей день визначний ще й тим, що було перекрито температурний рекорд, який протримався… аж 72 роки!

Нинішні рекордні показники для Волині не випадкові. Причина їх криється в кліматичних змінах, які відбуваються в цілому світі.


#Погода

Коментарі

Читайте також

З 1 червня вводяться сезонні обмеження руху вантажного транспорту

З 1 червня вводяться сезонні обмеження руху вантажного транспорту
Заборона руху стосуватиметься денної пори доби при температурі повітря вище +28 С. Тимчасова стоянка транспортних засобів здійснюватиметься на майданчиках біля об’єктів дорожнього сервісу.