16 липня 2019 року нас очікує історична подія – набирає чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». У Ковелі акція на підтримку Мовного закону в межах всеукраїнської кампанії "Мова об'єднує" відбудеться 16 липня о 18:00 біля пам'ятника Лесі Українці, - повідомили організатори у Фейсбук.

Введення закону в дію відбуватиметься поступово. Деякі норми почнуть діяти одразу, деякі – за кілька місяців чи років. Що конкретно передбачає цей історичний документ і коли які норми запрацюють – можна дізнатися за посиланням: http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/93769/

Закон не регулює мову приватного спілкування і не спрямований проти інших мов чи людей будь-якого етнічного походження. Його завдання – об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави.

- 16 липня – це наше свято, свято мільйонів людей, об’єднаних українською мовою. І ми відзначимо його разом, на Сході й на Заході, у Києві і маленьких містечках, в соцмережах і на вулицях, - пишуть ораганізатори акції.


У Ковелі акція на підтримку Мовного закону в межах всеукраїнської кампанії «Мова об'єднує» відбудеться 16 липня о 18:00 біля пам'ятника Лесі Українці.

Акція без політичної символіки.