1. Головна
 2. Новини
 3. 20 липня - міжнародний день торта. "Ковельський хлібокомбінат" презентує: добірка фото оригінальних тортів на замовлення

20 липня - міжнародний день торта. "Ковельський хлібокомбінат" презентує: добірка фото оригінальних тортів на замовлення

20 липня в світі традиційно відзначається “найсолодше” свято — Міжнародний день торта. Це “солодке” свято присвячене миру і дружбі між людьми, народами й цілими країнами. Воно й не дивно, адже складно знайти людину від малого до великого, яка б не любила торт. Всі урочистості, дні народження, ювілеї, весілля та інші свята просто немислимі без нарядних, смачних, багатоярусних, листкових, кремових, бісквітних, величезних, солодких, позитивних тортів.

Але, мабуть, головне призначення — це можливість бути з'їденим в урочистій і святковій обстановці за чашкою чаю в колі друзів. Тому саме торт був обраний символом дружби і миру для багатьох країн, які й вирішили відзначати Міжнародний день торта. Це свято проходить під девізом "I CAKE YOU", що означає "Я прийду до тебе з тортом". І правда, важко придумати більш доброзичливий і демократичний символ для спілкування людей, аніж торт.

Вперше на міжнародному рівні День торта був проведений у 2011 році. Ініціатором цього солодкого і демократичного свята став "Міланський Клуб" Королівства Любові — міжнародне некомерційне співтовариство музикантів, кулінарів та інших захоплених творчих людей.

Мета свята була в поширенні по всій Землі ідей миру і дружби через культуру. У цей день було спечено перший у світі спільний багатонаціональний торт, у приготуванні якого взяли участь люди з цих країн.

Міжнародний день торта — свято молоде, але вже досить популярне. Щорічно зростає кількість країн, які беруть участь у цій солодкій традиції. Серед активних учасників святкування – Україна, Білорусь, Грузія, Молдова, Азербайджан, Вірменія, Ізраїль, США, країни Європи та Близького Сходу.

Щороку Міжнародний день торта присвячений різним темам, наприклад, космічній, любовній, казковій. Серед найцікавіших заходів свята — виставки незвичайних і дивних тортів на задану тематику, а також ярмарки, аукціони, змагання кондитерів, музично-кондитерські виступи, паради Тортів, флешмоби та майстер-класи з виготовлення та прикрашання тортів, корпоративи і просто дружні чаювання.

Важко сказати, хто, де і коли вперше додумався до такого кулінарного шедевра, як торт. На сьогоднішній день існує кілька версій. Історія цього десерту налічує приблизно 2000 років. Однак точну дату виготовлення першого торта назвати неможливо, оскільки не вирішено головне спірне питання, які продукти мають входити до складу справжнього торта.

Рецепти перших тортів включали борошно, мед, горіхи, яйця, молоко. Оскільки одним із головних інгредієнтів торта вважалося борошно, то пальму першості можна віддати Греції. Саме тут у неолітичних селах під час розкопок були знайдені торти, що були спечені з пом'ятих зерен.

За іншою версією прийнято вважати, що пра-пра-пра-дідусь першого торта був виготовлений в Італії. Недарма відоме прислів'я "Про смаки не сперечаються" в італійському виконанні звучить, як "Про торти не сперечаються". А саме слово "торт" в перекладі з італійської означає "скрученість, звивистість". Приблизно такими кремовими візерунками і прикрашають цей десерт. Крім того, італійські кондитери називаються "тортайо", тобто виробники тортів.

Ще одна частина істориків припускає, що своєю появою торт зобов'язаний такому знавцю солодощів, як Схід. Стародавні кулінари східних країн виготовляли смачні десерти з суміші меду, молока і горіхів, які за формою нагадують сучасні тортики. А певну подобу торта було виявлено в гробниці фараона Пепіонха, що мешкав у Єгипті в 2200 році до н. е.

Але яким би не було походження торта, його подальше вдосконалення і вишуканий смак зобов'язаний майстрам-кондитерам із Франції. Саме тут, в країні кохання, романтики і десертів, одного разу з'явившись, торт підкорив увесь світ. Французькі кулінари і кондитери протягом століть були законодавцями моди із сервіровки й прикрашання цієї популярної і всіма улюбленої смакоти. Франція стала батьківщиною таких загальновідомих кондитерських назв, як безе, Наполеон, бісквіт, мус, крем, меренга, желе та інших.

Якими б бурхливими не були ці суперечки, важко придумати більш відповідний десерт, який прикрашає святковий і дружній стіл у всіх країнах світу.

Замовити кондитерську продукцію до свят та урочистостей можна безпосередньо на виробництві. ТОВ "Ковельський хлібокомбінат" знаходиться за адресою: м. Ковель, другий провулок Ватутіна, 6. Деталі за номерами телефонів: 067 332 42 67; (03352) 6-14-60
або 097 897 02 93 - менеджер з реалізації продукції, комерційний директор Вікторія Кондратюк

Фото - зі сторінки "Ковельського хлібокомбінату" у Фейсбук (детальніше про вироби та замовлення за посиланням: https://www.facebook.com/kxkcom)

Автор тексту - Вікторія Солов’янчук, газета "Вісті Ковельщини"


#КовельськийХлібокомбінат #ВістіКовельщини

Коментарі

 • ірина
  Замовляла торти багато раз, дякую кондитерам за роботу.Дууууже смачні.!!!!
  Відповісти
 • Ольга
  Сьогодні купили торт "трюфельний"виробництва "Ковельський хлібокомбінат"і були дуже розчаровані. Сухий бисквіт, крем незрозумілого кольору. І як виявилось він виготовлений з рослинних жирів і замінників шоколаду.Просто жах! Торт виготовлений 07.02.2020.
  Відповісти

Читайте також

На Ковельському хлібокомбінаті печуть Великодні паски та італійські панеттони ФОТО

На Ковельському хлібокомбінаті печуть Великодні паски та італійські панеттони ФОТО
Замовити або придбати хлібобулочну та кондитерську продукцію до свята (не лише до Великодня, а й до будь-яких урочистостей) можна у фірмових магазинах чи безпосередньо на виробництві.