Молодіжна організація, яка поки ще нараховує лише декілька десятків активістів, проте має чималий досвід та уже чимало успішних проектів, анонсує дещо абсолютно нове.

7 серпня у стінах молодіжного центру "Місто ідей" відбулась зустріч із засновником та власником Сім'ї ресторанів "Classic" Романом Дідицьким. Волонтери центру запросили його, аби поспілкуватись про історію успіху такої відомої особистості у місті.

Погодьтеся, всім цікаво, як виникла ідея започаткувати такий бізнес та як вдалося із одного маленького закладу розвинути цілу мережу, яку полюбляє відвідувати чи не кожен ковельчанин?

Проте говорив не лише Роман, волонтери молодіжного центру також мали чим поділитись. Вони презентували абсолютно нову ідею для реалізації у Ковелі - проект "Горнятко своє носи з собою". Вперше на Західній Україні ця ідея з'явилась у Львові за ініціативи організації «ZeroWawe», пізніше її підтримали у Нововолинську. Ідея уже стала не просто успішно втіленим проектом, а трендом у ЕКО- сфері регіону. Саме тому команда Молодіжного центру "Місто ідей" зв'язалась із організаторами, перейняла досвід та започатковує нову ЕКОеру у Ковелі задля впровадження позитивних змін.

В чому ж суть проекту і чому він такий важливий? Сьогодні кожен, хто біжить зранку по каву перед роботою чи навчальним днем, або ж на п'ятихвилинній перерві по гарячий напій, використовує паперові одноразові стаканчики. А куди ж вони в потрапляють після використання за призначенням? Величезна частина стаканчиків не "доживає" до смітників…

В парках, під деревами, в квіткових клумбах, біля лавочок, на автобусних зупинках - скрізь лежить хоч один недбало кинутий стаканчик. Отож, рішення як зменшити кількість сміття у місті є!!! Команда молодіжного центру «Місто ідей» разом з закладами-партнерами популяризуватимуть використання зручних термочашок та термосів.

Чим це корисно для поціновувачів кави та чаю? Власна термочашка - не пече у руки, не розливається на одяг, це зручно, практично та стильно, а в закладах-партнерах, що підтримують цей проект, ви отримаєте знижку, якщо прийдете по улюблену каву з власним горнятком!

Отож, молодіжну ініціативу уже підтримав власник мережі «Сім’я ресторанів Classic» та «Capuchino» Роман Дідицький. Після зустрічі у Молодіжному центрі він запросив юних активістів обговорити це з персоналом мережі. 13 серпня відбулася зустріч у ресторані "Classic", де молоді волонтери розповіли про необхідність впровадження змін, навели приклади того, що може статись у подальшому, якщо продовжити масово використовувати одноразові паперові стаканчики та запропонували шлях подолання проблем. Щоб не бути пустослівними, команда продемонструвала результати власного дослідження на тему використання пластикових стаканчиків, політики здійснення, просування та результативності еко-проекту «Горнятко своє носи з собою».

Великою радістю для команди активістів Молодіжного центру "Місто ідей" стала згода персоналу мережі співпрацювати та разом започаткувати корисну ЕКОтенденцію у Ковелі.

Шановні читачі, якщо ви розділяєте позицію молоді та хочете стати частиною еко-проекту «Горнятко своє носи з собою», наступна інформація для вас.

Запрошуємо підтримати проект:

Якщо ви власник кав’ярні чи кафе – активісти молодіжного центр уготові поділитись з вами результатами свого дослідження та ознайомити з деталями проекту;

Кожен може стати інформаційним "агентом" – розмістіть у своєму магазині чи офісі інформаційний постер про проект, а також фото з власними горнятками та хештегом #своє_горнятко та #горняткосвоєносизсобою на особистих сторінках у соціальних мережах. Молодіжний центр «Місто ідей» готовий забезпечити вас постерами з переліком тез чому варто користуватися власним горнятком.

Отже, підтримайте еко-тренд! Шукайте на дверях улюблених кав’ярень постери з описом проекту і отримуйте знижку на напої у свою чашку! Ставте хештеги #своє_горнятко та #горняткосвоєносизсобою в соціальних мережах та приєднуйтесь до еко-флешмобу.Автор статті: Марина Поліщук, активістка Молодіжного центру «Місто ідей»
Фото: Арсен Воробей, активіст Молодіжного центру «Місто ідей»


#МістоІдей #Классік #Дозвілля