У Ковелі відбулись урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України

З нагоди дня Державного Прапора України ковельчани традиційно зібрались на бульварі Лесі Українки, де вперше у серпні 1990 року у місті замайорів синьо-жовтий стяг, - пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

Тоді патріоти України засвідчили свою національну позицію, зробивши це одними з перших на Волині. Це місце є знаковим для Ковеля ще і тому, що у 2015 році тут встановлено пам’ятник борцям за волю України. Сьогодні біля нього синьо-жовте знамено розгорнули вихованці зразкового аматорського ансамблю народного танцю «Дзвіночок» народного дому «Просвіта».

До присутніх доєднались і велосипедисти, які здійснили патріотичний пробіг з національною символікою вулицями міста.

Ведучі заходу Наталія Гончар та Аліна Кубська, звертаючись до присутніх, наголосили:

- Синьо-жовтий стяг - це наша незалежність, наш дух, честь і наша слава. Він об’єднує всі регіони в єдину соборну Україну, у великий український народ. Найбільшу народну повагу і шану у наш час він здобув під час Революції Гідності та антитерористичної операції. Нині він – більше ніж символ. Він ознака загальнонаціональної єдності, нашого європейського майбутнього.


Молитву за Україну відслужив протоієрей Станіслав Беспалов з духовенством Ковельського міського благочиння ПЦУ.

Солісти студії естрадного співу «Зорепад» Роман Морозов та Вікторія Фестова урочисто і душевно виконали пісню «Державний Прапор України».

На завершення до підніжжя пам’ятника борцям за волю України учасники зібрання поклали квіти.

Довідково:
В новітній час вперше в Україні був піднятий національний жовто-блакитний прапор України 23 серпня 1990 року перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. Дозволив це зробити офіційний документ: постанова Президії Київської міської Ради народних депутатів. Це був сміливий і навіть відчайдушний крок. Адже майже на рік постанова випередила проголошення незалежності нашої країни. Святковим цей день став з 2004 року після підписання Президентом відповідного Указу.

У Ковелі синьо-жовтий стяг вперше було встановлено 19 серпня 1990 року на бульварі Лесі Українки.
Над приміщенням міської ради Державний Прапор замайорів 25 серпня 1991 року, а відповідне рішення міської ради було прийняте 28 серпня 1991 року.


#ДеньНезалежності

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також