1. Головна
  2. Новини
  3. Питання щодо відновлення курсування потяга «Здолбунів-Ковель-Хелм» залишається невирішеним

Питання щодо відновлення курсування потяга «Здолбунів-Ковель-Хелм» залишається невирішеним

Польська сторона вимагає від Укрзалізниці негайно сплатити борг в сумі майже 270 тисяч злотих за надлишок палива у баках дизельного поїзда сполучення «Здолбунів-Ковель-Хелм». Про це повідомили у листі від АТ «Укрзалізниця», який надійшов на адресу Ковельської міської ради, - повідомила секретар ради Віра Федосюк.

Якщо борг не буде сплачено, можливе примусове стягнення майна регіональної філії «Львівська залізниця». Йдеться про арешт дизель-поїзда. За таких умов курсування поїзда було призупинено.

Нагадаємо, що ковельські депутати у червні цього року зверталися до керівництва держави з проханням посприяти у відновленні потяга «Здолбунів-Ковель-Хелм». Причиною припинення руху потяга стало неврегульоване питання зі сплатою мита. Починаючи з 12 жовтня 2017 року на пункті пропуску Дорогуськ щоденно під час перетину кордону польськими митниками оподатковувалося дизельне паливо, що знаходилось у баках поїзда. Щоденно використовувалось близько 900 літрів палива (відстань 237 км в одному напрямку). При проходженні кордону у баках залишалось орієнтовно 550 літрів.

Для стягнення податків оформлялися відповідні документи, згідно яких українська сторона мала сплачувати від 1068 до 1403 злотих щодоби (тобто від 7907 до 10382 грн.) в залежності від кількості палива в баках. Ці документи пред'являлися польськими митниками українській стороні - локомотивній бригаді моторвагонного депо Здолбунів регіональної філії «Львівська залізниця».

Як повідомляється у листі Укрзалізниці, під час курсування поїзда його пасажиропотік маршрутом Здолбунів-Хелм складав у середньому за добу 56%, а за маршрутом Хелм-Здолбунів - 24%. Для курсування потяга міждержавного сполучення цього недостатньо, тому він був збитковим.

Для збереження міждержавного пасажирського сполучення питання звільнення від оподаткування має бути вирішеним на рівні Уряду Республіки Польща. Наразі воно залишається не розглянутим.


#Укрзалізниця

Коментарі

Читайте також