До 30-річчя Ковельського історичного музею у галереї мистецтв відкрили виставку живопису та графіки «Палітра рідного краю». Повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

В експозиції представлені картини ковельських художниць Оксани Онищенко, Віри Холодової, Тетяни Степанюк та мешканця Володимира-Волинського Миколи Черняка.

Ідея презентувати творчість саме цієї групи майстрів належала Оксані Онищенко. Задум був такий: показати як музейні вернісажі вплинули на розвиток таланту, на долю багатьох місцевих художників, а також продемонструвати роботи Оксани Онищенко та її учениць – Віри Холодової і Тетяни Степанюк. Підтримкою команді став надійний товариш Оксани – Микола Черняк.

Оксана Онищенко не любить себе афішувати, за неї говорять її картини, які помітно вирізняються на виставці. Перші роботи почала писати, коли навчалась у Київському художньому інституті, згодом академії мистецтв.

Зараз у її творчому доробку налічується більше тисячі картин. Художниця є учасником багатьох пленерів, а їх у неї на рахунку більше сотні. Її жанри: архітектура, пейзажі, квіти. Працює більше у техніці олійний живопис. Допомагає багатьом митцям-початківцям. ЇЇ ученицями у Ковелі є Віра Холодова, Тетяна Степанюк, Світлана Солодун.

Віра Холодова за спеціальністю бібліотекар, з 2000 року працює художником – оформлювачем. Під час презентації однієї з образотворчих виставок у Ковельському історичному музеї познайомилась з Оксаною Онищенко і попросила допомогти оволодіти мистецтвом живопису. Майстриня радо і безкорисно погодилась.

Майстриня відкрила вже 4 персональні виставки. Це говорить про те, що вона плідно і творчо працює. У душі художниці завжди квітують усіма барвами весна та літо. Цей душевний стан щоразу виливається на полотна у вигляді квітів, соковитих натюрмортів, таємничо-загадкових пейзажів. На вернісажі представила роботи у техніці олійний живопис та пастель.

У виставковому залі експонуються роботи доглядача Ковельського історичного музею Тетяни Степанюк. У 1998 році під час презентації художньої експозиції зацікавилась живописом Оксани Онищенко. У музеї познайомилася з художницею та наважилась показати свої роботи. Потім почались уроки. Перша картина була спільною. Згодом Тетяна стала брали участь на пленерах.

Її доробки почали експонуватися на багатьох виставках. Художниця любить повторювати: «Я все життя займаюсь улюбленою справою. Оформляла вітрини, робила реклами, розмальовувала новорічні іграшки, а картини почала писати завдяки Оксані. Я дякую Богу за подарований талант , та своєму наставнику, який зумів розвинути цей дар». Сьогодні на розсуд глядача Тетяна представила олійний живопис та графіку.

На виставку подані роботи і Миколи Черняка – давнього та надійного друга Оксани Онищенко, з яким вона познайомилась на пленері у Володимирі-Волинському. Він має різні захоплення: любить столярувати, слюсарювати, але найбільше обожнює писати картини. Віддає перевагу пейзажам та фольклорній тематиці. Здебільшого працює у техніках пастелі, графіка олівець, естампної графіки. Про його роботи кажуть «інтелігентні, гарні, ніжні, фахові». Микола є членом Володимир-Волинського об’єднання художників «Колорит».

Під час відкриття виставки виступаючі зазначили, що цей творчий комплекс картин є художньо-мистецьким зразком, який гідний на своє продовження, поширення та наслідування молодим поколінням митців, він розкриває талант авторів робіт та їх невтомну працю.

У ході презентації щирі вітання колективу музею та митцям звучали від депутата міської ради Сергія Кошарука, начальника відділу культури Вікторії Савлук, директора художньої школи ім. Андроника Лазарчука Олени Цьомик, директора школи мистецтв Андрія Мигулі, вчителя образотворчого мистецтва Білинської загальноосвітньої школи Миколи Конопацького.

Загальний витончений шарм мистецького заходу доповнили музичні мелодії інструментального тріо (керівник Олександр Середа) школи мистецтв, чудовий спів директора закладу Андрія Мигулі та учениці 2-го класу Ольги Ниметі.