10 жовтня відбулось засідання спостережної комісії при виконавчому комітеті міської ради, під час якого розглянуто ряд питань щодо надання вихованця Ковельської колонії соціально-педагогічних послуг, різного виду допомог засудженим громадянам, котрі перебувають на обліку в Ковельському міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр пробації». Пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

Заступник начальника виховної колонії Юрій Філаретов повідомив, що ведеться постійний психологічний супровід засуджених. Станом на 1 жовтня в установі утримується 38 вихованців, із них повнолітніх — 26.

З початку року восьми юнакам виготовлено паспорти громадянина України та ідентифікаційні номери платника податків. У вихідні та святкові дні для вихованців проводяться просвітницькі, культурно-масові, фізкультурно-спортивні і розважальні заходи.

Олександр Белінський, голова правління МГО “Голос молоді”, поінформував, що реабілітаційний центр “Креатив” призупинив свою роботу. Колишні його вихованці - Олексій Б. та Іван К., налагодили своє життя. В одного - перспективи росту у спорті, другий - створив сім'ю. Нині претендентів на проходження реабілітації після звільнення з Ковельської виховної колонії немає.

Про надання різного виду допомог засудженим громадянам, котрі перебувають на обліку в Ковельського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Волинській області розповіла начальник відділу Ірина Смоляр. Вона наголосила на гарній співпраці з державними, громадськими та релігійними організаціями, серед яких - релігійна громада «Ковчег спасіння», ЖГО «Найщасливіша», МГО «За життя», міжнародний благодійний фонд «Шлях до волі», ГО «Червоний хрест», Ковельський міськрайонний центр зайнятості, Ковельський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей виконавчого комітету міської ради, Волинська єпархія Української Православної Церкви України та ін.

Кірм того, Ірина Смоляр зауважила, що є й складнощі. Серед них - забезпечення осіб, що мають проблеми з законом, тимчасовим житлом, їх офіційного працевлаштування.

Голова спостережної комісії Віра Федосюк підсумувала результати напрацювань, дала доручення окремим членам комісії стосовно організації особистого прийому громадян у відділі пробації.