«Kowel Vintage»: у мережі розповіли про історичний центр Ковеля та ковельський замок

У давні часи, коли міста лише зароджувались, люди завжди намагалися вибрати найкраще місце для розташування, щоб убезпечити себе від ворожих набігів, мати змогу взаємодіяти з іншими містами, займатись торгівлею, рибалити, розвивати сільське господарство. Наше рідне місто не було винятком.

Старий городок був розміщений на острівці, який омивала річка Турія. Також Ковель був оточений болотами, і це природне оточення було чудовою буферною зоною для захисту міста від небажаних набігів ворогів. Про те, що Ковель був і є важливо стратегічно розміщеним містом, напевно знають усі.

А ось про те, що частина сучасного міста розміщена на острівці, гадаю, що відомо не усім ковельчанам. Адже наразі від старого русла р.Турія, яке омивало місто-острів, залишилось лише щось схоже на болото з замуленою водою...

Потрібно також розуміти, що через проведену меліорацію природа Волині була надзвичайно сильно змінена, особливо за останні 100 років.

Ось для наглядного прикладу фото, на якому авіазйомка 1944 року накладена на сьогоднішню супутникову зйомку Ковеля. Також ви можете спостерігати, що уся територія парку імені Тараса Шевченка була суцільним болотом. Я спеціально залишив міст водосховища та стежки парку, щоб ви могли краще орієнтуватись. Також видно, що територія за поліцейським відділком, через яку наразі можна спокійно пройтись пішки, теж була суцільним болотом з маленькими підвищеннями.

Щодо ковельського замку, то це, швидше за все, була фортеця з кількома воротами та вежами, розташована на острові, оточеному річкою Турією та її притоками. За переказами, замок був знищений пожежею. Вцілілі від вогню ворота з вежею, як останній свідок ковельського замку, простояли до 1805 року і були зруйновані за наказом російського генерала - графа Сергія Каменського.

Щодо другої світлини, на ній зображена схема нашого міста від 1798 року.

Джерело: Kowel Vintage

#ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

У мережі показали ковельський храм, який колись височів на вулиці Володимирській

У мережі показали ковельський храм, який колись височів на вулиці Володимирській
Світлину Хрестовоздвиженської церкви часів Першої світової війни дослідниця Тетяна Яцечко-Блаженко відшукала в Австрійському архіві. Храм, на жаль, до наших днів не зберігся.