Ковельський міськрайонний суд Волинської області задоволив позов Ковельської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Ковельської районної державної адміністрації та Велицької сільської ради, розірвав договір оренди, укладений між громадянином та РДА й зобов’язав орендаря повернути земельну ділянку вартістю 45 млн грн державі. Повідомляє пресслужба прокуратури області.

Розслідуючи кримінальне провадження про безгосподарське використання земель, прокурори з'ясували, що земельна ділянка площею понад 44 га, яка знаходиться за межами населених пунктів Велицької сільської ради Ковельського району, була надана громадянину в користування у травні 2016 року для ведення товарного сільського господарського виробництва.

Проте відтоді за цільовим призначенням орендар землю так і не використовував, на неодноразові прохання розпорядника землі – сільської ради - не реагував, ділянку не обробляв і вона заросла самосівом.

Ці факти було підтверджено у ході проведення перевірки Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області у березні 2019 року.

Застосувавши представницькі повноваження, прокурори в суді домоглися розірвання договору оренди та повернення землі державі.