1. Головна
  2. Новини
  3. На військовому кладовищі в урочищі Мар'їне поховали останки знайдених нещодавно загиблих визволителів Ковеля

На військовому кладовищі в урочищі Мар'їне поховали останки знайдених нещодавно загиблих визволителів Ковеля

Урочисте захоронення воїнів, що визволяли Ковель, звершено на військовому кладовищі в урочищі Мар’їне. Повідомляє пресслужба Ковельського благочиння Української Православної Церкви.

Останки ще 23-х воїнів радянської армії, що полягли під Ковелем у 1944 році, було віднайдено членами пошукового загону «Відродження». Пошуковці-волонтери, котрих очолює герой України, учасник АТО, полковник Вадим Дорофеєнко, є на сьогодні єдиними на Волині, хто займається пошуком та перепохованням загиблих в роки Другої світової війни.

Від початку військових захоронень у 2012 році на висоті Ведмежій, що в урочищі Мар’їне, з пошуковим загоном «Відродження» тісно співпрацюють ковельські священики Української Православної Церкви та члени братства преподобного Сергія. Разом готують місця під наступні погребіння, разом беруть участь в урочистих заупокійних богослужіннях та спільно доглядають за могилами.

29 листопада у Воскресенському кафедральному соборі православні священники Ковеля на чолі зі старшим благочинним округи протоієреєм Володимиром Ровінським звершили заупокійне богослужіння перед гробами з останками віднайдених воїнів. Духовенство та члени пошукового загону на руках понесли з храму в останню путь визволителів рідного краю.

На військовому кладовищі процесію вже чекали небайдужі ковельчани, серед яких були як сивочолі свідки лихоліття Другої світової війни, так і юні школярі, котрих батьки та духовні отці навчили шанувати минуле і вірити в майбутнє. На жаль, серед членів пошукового загону не було його командира - Вадима Дорофеєнка. Під час виконання бойового завдання на сході України полковника було поранено і він лікується у військовому госпіталі. За підготовку захоронення відповідав його заступник - майор Григорій Максименко.

Захоронили воїнів у свіжих могилах з простими солдатськими обелісками. Серед двадцяти трьох захоронених, ім’я одного воїна вдалося встановити - це молодший лейтенант Севастьянов Василь Якович, 1918 року народження. У квітні 1944-го, коли Василь загинув визволяючи Ковель, йому ще й не виповнилося 26 років. Члени пошукового загону розповіли присутнім на погребінні, що під час розкопок, на власні очі вчергове переконувалися у надзвичайній мужності і незламності полеглих перед лицем ворога і смерті.#ДеньПамяті #ІсторіяКовеля #СкорботніЗаходи

Коментарі

Читайте також

Пошуковим загоном «Відродження» знайдено останки солдат, які загинули при визволенні Ковеля ВІДЕО

Пошуковим загоном «Відродження» знайдено останки солдат, які загинули при визволенні Ковеля ВІДЕО
Останній спочинок 27 бійців знайшли у братській могилі біля пам’ятника невідомому солдату в Лукові. Останки шістьох неідентифікованих - в урочищі Мар’їне Ковельського району.

У Ковелі в міському парку на честь Перемоги над нацизмом грав Муніципальний духовий оркестр

У Ковелі в міському парку на честь Перемоги над нацизмом грав Муніципальний духовий оркестр
Колектив був створений вісім років тому. Його перший виступ відбувся на День Перемоги у 2011 році. Відтоді такі концерти стали традиційними. За час своєї творчої діяльності оркестр здобув звання «народний».