У Ковелі побували учасники Всеукраїнської наради-семінару керівників обласних центрів народної творчості та представників Міністерства культури України, що проходив цими днями на Волині. Повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Їх супроводжували начальник управління культури, з питань релігій та національностей ОДА Ольга Чубара та директор обласного науково-методичного центру Любов Рожнова.

Гості найперше ознайомились з роботою культурно-просвітницького центру та оглянули його виставкові зали й розміщені тут експозиції. Також свою творчість їм представив камерний оркестр “Квінта” школи мистецтв, про діяльність якого розповів директор цього закладу Андрій Мигуля.

Потому на екскурсію народним домом “Просвіта” учасників семінару запросив директор закладу Михайло Пірожик.

На сьогодні цьому осередку культури є чим похвалитись — це чудовий глядацький зал, розкішне фойє, виставкова зона, костюмерні. Також у нинішньому році подбали і про гарні умови для занять. Тепер є чотири окремих зали, де одночасно проходять репетиції танцювальних груп, спортивних секцій та театралів.

Але найбільше, що вразило гостей — це колективи, які зачарували своєю творчістю. Одразу піднесеного настрою усім додав муніципальний духовий оркестр, який зустрів поважне товариство.

А далі на сцену “Просвіти” виходили - “Лісова пісня”, “Промінь”, “Намисто”, хорова капела, студія естрадного співу “Надія”, хореографічні ансамблі “Дзвіночок”та “Модерн”.

Заступник міського голови Ігор Прокопів зауважив, що у Ковелі вдалось не просто зберегти усі мистецькі колективи, а й створити нові, поповнити їх молодими аматорами. Зокрема, у місті з’явились доросла і дитяча театральні студії. Чимало позитивних змін сталося впродовж останніх років з модернізації діючих та будівництва нових об’єктів закладів культури. Зміцнено матеріально-технічну базу, придбано нову апаратуру, сценічні костюми.

Шквал компліментів на адресу ковельських митців прозвучало від гостей.

Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури Ярослав Петраков зазначив, що на його думку, аматори мають отримати підтримку від держави, адже такий пласт українського мистецтва під силу зберегти людям, які живуть і дихають цією справою.

Його колега Оксана Іонова, яка працює заступником начальника управління стратегічного планування та розвитку відзначила теж високий рівень ковельських митців.

Гості подякували ковельчанам за теплий прийом та зауважили, що у Ковелі є чому повчитись, досить цікаво і креативно працюють колективи. Дуже важливо, що місцева влада підтримує і допомагає представникам культури, усіляко сприяє їх творчості.