У 2018 році кожен ковельчанин має обрати собі сімейного лікаря та укласти з ним угоду — декларацію. Відповідний Закон № 6327 № “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” уже підтриманий Парламентом. А дата початку всеукраїнської кампанії буде визначена після його підписання Президентом України. Та вже сьогодні Ковельське МТМО готове надавати містянам відповідні консультації згідно порядку надання первинної медичної допомоги, розробленого Міністерством охорони здоров'я України.

Як повідомляє начальник відділу охорони здоров'я виконавчого комітету міської ради Лідія Жолінська, на офіційному сайті міської ради буде розміщено список лікарів-терапевтів, з якими пацієнти зможуть укласти відповідні угоди. У якості сімейного лікаря можна обрати й того, котрий займається приватною медичною практикою. Кожен терапевт буде обслуговувати до двох тисяч пацієнтів. Але не більше. Тож поспішайте, аби потрапити у списки «обраних» саме до вашого лікаря.

Усю інформацію щодо декларації внесуть до електронної системи, але за бажанням пацієнт зможе отримати паперовий примірник угоди. Якщо ж пацієнта з певних причин не задовольняє якість послуг лікаря, можна буде підписати угоду з іншим. Завдяки використанню електронної системи факт вибору нового лікаря автоматично анулює декларацію про вибір попереднього.

Якого лікаря обрати — це прерогатива пацієнта. Сам же лікар не зможе визначати, кого йому лікувати. Відмова можлива лише в одному випадку: якщо кількість його пацієнтів уже сягнула двох тисяч. Якщо ж вам потрібна консультація профільного спеціаліста (кардіолога, окуліста і т.д.), сімейний лікар дасть відповідне направлення.

А тим, у кого є діти, необхідно буде підписати ще одну декларацію — з лікарем-педіатром. Це також передбачено реформою первинної ланки системи охорони здоров'я.

У МОЗ наголошують, що обслуговування пацієнтів у первинній ланці системи охорони здоров'я має бути безкоштовним. Гроші за лікування заклади отримуватимуть з державного бюджету. Поки реформа перебуватиме у стадії впровадження, медичні заклади прийматимуть пацієнтів, які ще не уклали декларації з лікарями. Однак не варто відкладати це на «потім». Адже оплачувати лікування в сімейного лікаря (терапевта, педіатра) вам доведеться з власної кишені. Бо держава фінансуватиме медустанови згідно кількості підписаних угод.

Варто звернути увагу ковельчан на те, що у Законі чітко визначено, що таке первинна медична допомога. Це - медична допомога, що передбачає надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; надання невідкладної медичної допомоги в разі гострого розладу фізичного чи психічного здоров'я пацієнта, який не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.


#КовельськеМТМО #ОлегСамчук