До Дня вшанування пам’яті мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні, з 22 по 30 листопада в Ковельському історичному музеї можна буде переглянути фільм про голодомор в Україні. Стрічка містить документальну хроніку та спогади очевидців про історичні факти, що мали місце на території України в 32-33 роках минулого століття.

Фільм потрапив до наших музейників десять років тому завдяки ковельчанину Павлу Кулику, який пережив голодомор. Та дитячі спогади про страшні часи голоду назавжди залишилися в його пам’яті. Будучи в Канаді, Павло Кулик зустрівся з українським дисидентом-політв’язнем Данилом Шумуком (1914-2004), автором відомої книги спогадів “Пережите й передумане”. Саме він й передав ковельчанину відзнятий відеоматеріал. Данило Шумук провів понад 42 роки у польських, німецьких і радянських таборах. Виїхати на постійне місце проживання в м.Торонто (Канада) йому вдалося лише наприкінці 80-х років. В Україну Данило Шумук повернувся в листопаді 2002-го року.
Директор Ковельського історичного музею Маргарита Матвійчук каже, що фільм відзнятий на англійській мові та перекладений українською. У Ковелі його демонстрували лише раз. Відеоплівку наші музейники згодом перевели у цифровий формат, аби була можливість довговічного збереження унікальних записів. Тож усі бажаючі мають змогу долучитися до перегляду, аби побачити і почути з перших вуст історії українців, яким пощастило вижити в роки голодомору.
Демонстрація стрічки триватиме з 22 по 30 листопада в історичному музеї. Навчальні заклади, колективи підприємтсв та установ можуть попередньо узгодити перегляд фільму на зручну для них годину.

Телефон для довідок: 5-91-00
Адреса історичного музею: вул. Олени Пчілки,11
Працює з 9.00 год. до 17.00 год.
Вихідний - субота.

#Музей