Враховуючи рекомендації топонімічної комісії, обранці громади під час засідань постійних депутатських комісій та колегії міської ради розглянули проект рішення “Про присвоєння назв новоствореним вулицям” та рекомендували його на розгляд сесії, яка має відбутися завтра, 23 листопада.

У Ковелі триває детальне планування територій індивідуальної житлової забудови. Здебільшого для забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Тому у ряді мікрорайонів міста проектуються нові вулиці.

Так, згаданим проектом рішення одну з вулиць буде названо на честь волонтерського руху в Україні — Волонтерів. Таку пропозицію, що надійшла від громадського активіста Ігоря Верчука, було підтримано членами топонімічної комісії.

Також проектом передбачається створення нового провулку. Згідно із містобудівною документацією, він розташований в районі вулиці Данила Галицького і є тупиковим. Тому є доцільність присвоїти йому назву - провулок Данила Галицького.

Існуючі вулиці Ковеля переважно носять імена відомих поетів, істориків, письменників, композиторів. Увічнили ковельчани й імена своїх Героїв — загиблих учасників АТО. Є вулиці, названі на честь міст-партнерів Ковеля, з якими впродовж багатьох років триває співпраця у різних сферах діяльності.

Та є й такі, що зовсім не пов’язані з історичними фактами чи пам’ятними подіями. Це вулиці Весела, Кришталева, Світла, Щаслива, Барвінкова, Кленова, Медова, Сонячна, Садова, Мирна, Тиха. Перелік цих милозвучних назв має поповнитися ще двома: Осінньою та Світанковою.

Пропозиція назвати одну із новостворених вулиць Світанковою належить члену топонімічної комісії, заступнику голови Ковельської міської філії Союзу Українок Галині Голубович. Свюї ідею вона мотивувала тим, що в мікрорайоні проектованої вулиці випусники навчальних закладів під час випускних вечорів зустрічають світанки.

Золота осіння пора надихнула начальника відділу культури Вікторію Савлук, яка також є членом топонімічної комісії, на думку щодо присвоєння одній з вулиць Осінньої назви. Така ідея знайшла підтримку серед її колег. Тож чарівна та барвиста пора року – осінь, відтепер матиме свою “прописку” у Ковелі.

Чи сподобаються такі назви вулиць депутатам — буде відомо завтра на засіданні тридцять першої сесії міської ради.

P.S. На 31-й сесії міської ради, яка відбулась 23 листопада 2017 року, рішення “Про присвоєння назв новоствореним вулицям” було прийнято.

#НовіВулиці #Благоустрій #ІсторіяКовеля