1. Головна
  2. Новини
  3. Новорічно-різдвяна атрибутика з соломки - на виставці у Ковелі

Новорічно-різдвяна атрибутика з соломки - на виставці у Ковелі

Наближаються довгоочікувані свята. Уже традиційно у Ковельському історичному музеї відкривається тематична виставка. Про це інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

Цьогорічна експозиція "Новорічно-різдвяна казка" складається з творчих робіт місцевої майстрині, керівника гуртка "Соломинка" ЗОШ №10 та учасниці багатьох міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів Інни Чонки.

Тут є традиційні атрибути свят: різдвяні зірки, реквізити колядників і щедрівників, свічки, ангели, ялинки, коники, дзвіночки, ялинкові підвіски, гірлянди тощо.

Одним із давніх символів зимових свят є дідух – символ доброго врожаю, злагоди в родині, достатку, єднання поколінь. Саме тому його вносили до хати перед Святою вечерею.

Коник, сплетений із соломи, яким прикрашали домівку на Різдво – відгомін давніх вірувань, уособлення Дажбога – сонячного божества у східних слов’ян.

Дзвоники – хороші вісті. Різдвяні ангели є захисниками і помічниками в добрих справах.

На виставці представлені експонати з фондів Ковельського історичного музею: ялинкові іграшки 50-80-х років, листівки, свічки, ляльки-мотанки.

Запрошуємо відвідати цікаву експозицію та поринути у казкову атмосферу зимових свят. Вона діятиме до кінця січня у Ковельському історичному музеї.

Мирослава Мороз,
головний зберігач фондів
Ковельського історичного музею


#Виставка

Коментарі

Читайте також