Монумент Великому Кобзареві у Ковелі внесли до Національного реєстру рекордів України - «Найвищий бронзовий пам’ятник Шевченку». Повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Представник Національного реєстру рекордів України Олег Волочков, який сьогодні спеціально приїхав у наше місто, зазначив, що було зроблено заміри і визначено, що висота скульптури в Ковелі - 7 метрів 90 сантиметрів.

Він вручив сертифікат, який засвідчує рекорд, ініціатору події прессекретарю ГО “Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» Ользі Яренчук. Саме вона звернулась з пропозицією та зібрала необхідні для цього кошти.

Такий же сертифікат отримав міський голова Ігор Чайка. Він найперше подякував Олі і запевнив, що гроші, які вона віддала на реєстрацію рекорду їй будуть повернуті.

Пам'ятник Кобзареві у Ковелі — це історія про те, як Шевченко об'єднує нас, адже ми пам'ятаємо скільки людей мріяло про те, щоб він був у нашому місті, — сказав Ігор Чайка.


Він подякував своїм попередникам Анатолію Семенюку та Ярославу Шевчуку, які доклали чимало зусиль для встановлення монумента.

Символічно, що зафіксували досягнення 16 років потому, як пам'ятник «Апостол правди і свободи» було урочисто відкрито у нашому місті - 22 серпня 2005 року. Його автор — скульптор Володимир Шолудько.