З нагоди Дня Державного Прапора України ковельчани зібрались біля пам’ятника борцям за волю України, що на бульварі Лесі Українки. Доповідає офіційний сайт Ковельської міської ради.

Тут відбулась урочиста церемонія підняття синьо-жовтого стягу. Цю почесну місію здійснили військові частини А-2042, яка дислокується в нашому місті.


Зі святом присутніх привітав міський голова Ігор Чайка. Він зауважив:
«Сьогодні ми зібрались на символічному місці, де у серпні 1990 року вперше замайорів синьо-жовтий стяг над Ковелем. Я добре пам’ятаю ті часи, яким велелюдним було те зібрання. І нещодавно учасникам тих подій, яких уже немає серед нас, було присвоєно звання “Почесний громадянин міста” - Адаму Поляку, Володимиру Осіюку, Марії Хотинській, Аллі Поляковій.


Прапор — це символ, який показує приналежність до великої нації. І зараз ми маємо сотні прикладів того, як наші воїни на Сході бережуть його як форпост нашої держави. А які емоції супроводжують наших спортсменів на Олімпійських іграх, коли піднімають синьо-жовте знамено. Прапор - це також історія про силу духу”.

Ігор Чайка побажав усім здоров’я, добра, миру та закликав разом будувати міцну, демократичну, європейську державу.

До учасників урочистостей звернулись голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак та голова Ковельської філії “Союзу Українок” Лілія Єгорова.

Священники Православної Церкви України провели молебень за Україну.

На завершення — присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника борцям за волю України.


У новітній час вперше в Україні був піднятий національний жовто-блакитний прапор України 23 серпня 1990 року перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. Дозволив це зробити офіційний документ: постанова Президії Київської міської Ради народних депутатів. Це був сміливий і навіть відчайдушний крок. Адже майже на рік постанова випередила проголошення незалежності нашої країни. Святковим цей день став з 2004 року після підписання Президентом відповідного Указу.

У Ковелі синьо-жовтий стяг вперше було встановлено 19 серпня 1990 року на бульварі Лесі Українки.

Над приміщенням міської ради Державний Прапор замайорів 25 серпня 1991 року, а відповідне рішення міської ради було прийняте 28 серпня 1991 року.