У ці дні минає сім років, як українців шокувала страшна звістка про “Іловайський котел”. Наприкінці серпня 2014 року на Донеччині в оточенні опинилися кілька тисяч українських військових як із частин ЗСУ, так і з добровольчих батальйонів. Тоді Україна понесла найчисельніші людські втрати. Про це повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Відповідно до Указу Президента 29 серпня - День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Сьогодні на меморіал Слави, де встановлено стелу на честь наших земляків – загиблих учасників АТО, прийшли їх рідні, представники міської та районної влади, військові побратими, молодь, духовенство, аби згадати та вшанувати пам'ять усіх, хто віддав своє життя за єдину, незалежну Україну, за мир на рідній землі.

На грудях присутніх – сонях. Він став символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами. Адже в серпні 2014 року в полях соняхів тривали жорстокі криваві бої й залишалися загиблі українські захисники.

Тоді, згідно з офіційними даними, полягло 366 воїнів, 429 отримали поранення, а ще 300 — опинилися в полоні.

Ведуча заходу Наталія Гончар вкотре згадала імена земляків, хто не повернувся з тієї війни додому.

Це – Сергій Дем’яник, Олексій Тарасюк, Олександр Ярмолюк, Анатолій Шилік, Роман Данилевич, Андрій Мостика, Олександр Абрамчук, Олександр Артемук, Андрій Задорожній, Станіслав Максимчук, Андрій Омелянюк, Павло Редькович, Олег Вишневський, Анатолій Іллюх, Володимир Киян, Ігор Кірєєв, Микола Кравчук, Олег Остапенко, Микола Яворський.

Учасники меморіального заходу вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання.

До присутніх звернулась заступник міського голови Наталія Маленицька:

“Іловайськ — це одна із найбільш трагічних сторінок нашої історії. Ми не можемо повернути мамам їх синів, дружинам - чоловіків, але в наших силах вшановувати і пам’ятати наших Героїв. Завдяки їм - загиблим, ми сьогодні — живі”.


Учасник АТО Анатолій Остапчук говорив про те, що цей день нам потрібен, щоб знову і знову згадати тих, хто не повернувся з поля бою. Тих, хто поліг під Іловайськом, Волновахою, тих, хто в різні часи пожертвували собою заради нашої свободи.

“Допоки в нашій країні є чоловіки, які готові боротись за Незалежність, то наша Україна буде існувати. А ми повинні працювати на благо держави за двох, за трьох, за кожного з тих хлопців, які загинули у цій війні, - у своїй промові наголосив боєць полку “Азов”, голова молодіжної ради при міському голові Олександр Філон.- Допоки за нами наші діти і наша Україна, ми будемо боротись за свою державу і будемо знищувати ворога, допоки він не залишить останній клаптик української землі»


Поминальну панахиду відслужили священники ПЦУ.

На завершення присутні поклали квіти до підніжжя стели Героям.
Ковельчани пройшли також до монумента борцям за волю України і там лягли квіти до підніжжя пам’ятника.

Секретар міської ради Оксана Багнова та заступник міського голови Наталія Маленицька разом з учасниками АТО поклали квіти на могили загиблих на кладовищі.

Молитвою, добрим словом, сьогодні та кожного дня, згадуймо Героїв, які боролися і віддали життя за долю України і наше майбутнє.