Сьогодні у школах нашої громади відбулися урочистості з нагоди Дня знань. Цьогоріч за парти сіло 10 тисяч 753 учні, з них - 983 першокласники. Доповідає офіційний сайт Ковельської міської ради.

Загомоніло, розцвіло від дитячих посмішок подвір’я ЗЗСО-ліцей №10. Після літніх канікул зустрілися вчителі, друзі, однокласники, батьки. Усі діляться враженнями, спогадами, планами.

На свято Першого дзвоника сюди завітав міський голова Ігор Чайка. У зв’язку з карантином у школі святкову лінійку окремо провели для першокласників, п'ятикласників та учнів десятих класів.

За словами директора Світлани Шворак, у цих дітей сформовано нові колективи, вони знайомляться зі своїми класними керівниками. Всі інші — одразу пішли на перші уроки.

90 хлопчиків і дівчаток вперше сьогодні переступили поріг десятого ліцею. Перша вчителька, нові знайомства та новий статус – школяр. Що коїться у душах цих маленьких і дещо розгублених шестирічок важко уявити.

І перше слово директора Світлани Іванівни:
“Мої особливі слова для Вас маленькі українці — першокласники. Ласкаво просимо до нашої ліцейної родини. Нехай кожен день навчання буде для Вас — днем знань, відкриттів, особистих досягнень”.

Міський голова Ігор Чайка, звертаючись до майбутніх будівельників, лікарів, айтішників, бізнесменів побажав їм гарно навчатися та здійснити усі свої мрії, зустріти добрих і надійних друзів.

У кожної школи свої традиції. У десятій - особлива повага Державним символам, увага - нашим Героям сьогодення. На лінійці Прапор України - в руках учасника АТО, параду до 30-річчя Незалежності України в Києві Ігоря Жабюка. Знамено ліцею тримає голова шкільного Братства учнівського самоврядування Катерина Олещук.

Перший дзвінок, який покликав маленьких ковельчан у мандрівку країною знань, дає директор Світлана Шворак. Сьогодні цю почесну місію виконав також міський голова.

Потому Ігор Чайка привітав і п’ятикласників з початком навчального року.

“Мені надзвичайно приємно сьогодні бути у десятому ліцеї. Неможливо забути виховну годину у вашому закладі. Пригадую, як одна дівчинка попросила, аби ми зробили дорогу на вулиці Міцкевича. І так радісно їй повідомити і всім Вам, що її побажання виконано”.


Також міський голова подякував школярам за те, що вони долучились до програми Громадський бюджет. Проєкт закладу “Здорова дитина — здорова Україна” набрав найбільше голосів. Тому незабаром у школі з'явиться спортивний майданчик. А за активну участь в екологічному проєкті у подарунок школа отримала стільці мішки. До речі,спробував на них посидіти і мер.


Кожен вчитель сам обирав тему для першого заняття. Втім, всі вони були присвячені 30-річчю Незалежності України. На уроці в одинадцятикласників побував Ігор Чайка.


Спілкуючись з випускниками, він побажав їм зосередитись на навчанні, аби згодом вступити в омріяний ВУЗ:

“Після того, як закінчите школу, не забувайте, що саме тут ви отримали фундамент для свого життя. Сьогодні у Вас урок “Україна починається з тебе”. Переконаний, коли ви будете ставати дорослішими, так само і дорослішатиме наша країна. Вона буде розвиватись і завдяки Вам. Думаю, Ви всі будете гордитись, що Ви громадяни такої великої, європейської держави”.


Поспілкувався міський голова з вчителями. Подякував за працю, за креативність, активну позицію, за відданість обраній справі.

Представники міської влади сьогодні взяли участь в урочистих заходах з нагоди Першого дзвоника. Зокрема, секретар міської ради Оксана Багнова завітала у восьму школу.

Радість свята з колективом ЗЗСО-ліцей №7 розділила заступник міського голови Наталія Маленицька. Керівництво, педагогів та учнівську молодь ліцею №13 вітав заступник міського голови Віктор Жигаревич. Вдалого нового навчального року побажав учасникам урочистостей, які відбулися у ліцеї №3 імені Лесі Українки, керуючий справами виконавчого комітету Іван Чуліпа. Начальник управління освіти Віктор Бичковський побував у Гішині, Доротищах і Тойкуті, консультант міського голови Наталія Шепель - у дванадцятому ліцеї.

З новим навчальним роком! З новими успіхами і досягненнями!