1. Головна
  2. Новини
  3. Рух потяга з Ковеля до Хелма відновлювати не будуть

Рух потяга з Ковеля до Хелма відновлювати не будуть

Відновлювати рух потяга «Здолбунів – Ковель – Хелм» не мають наміру з економічних причин. Про це 12 каналу розповіла депутат Волинської обласної ради Валентина Черниш.

- З листування з Укрзалізницею та міністерством ми зрозуміли, що поки що не варто сподіватися на відновлення руху потяга. І тут виключно економічні причини. Ні для кого не секрет, що дуже багато українців вчаться у Польщі, працюють у Польщі, і тому завданням цього потяга був не туризм. Якщо вже людина зважується їхати з туристичною метою, вона їде своїм автомобілем або, якщо ми говоримо про «Адамчуки –Збереже», там відкривається понтонний міст, – велосипедом. Завданням цього потяга було здешевити доїзд українців, в тому числі і поляків. І не секрет, що цей потяг часто використовували для нелегального перевезення цигарок у Польщу, – розповіла депутатка.


За її словами, коли потяг запускали, то не врахували, що поляки оподатковують пальне.

- І так один раз перетнули, другий раз перетнули. Польща нарахувала дуже багато податків, які необхідно сплатити за ввезення пального, яким цей потяг користувався, а він був українським. Там до цього часу ще заборгованість висить. І кожного разу погрожують, що якщо цей потяг хоч раз заїде на територію Польщі, то його арештують під забезпечення боргу, який нарахований, але нестягнутий досі, – каже Валентина Черниш.


Тож, стверджує вона, «Укрзалізниця» зняла цей потяг і не планує відновлювати.

- Тому що порахувала: якщо врахувати у вартість квитка розмір того податку, який необхідно сплатити Польщі за те пальне, яким буде користуватися цей потяг, то квиток виходить золотий. Ми ж то запроваджували цей потяг, щоб здешевити доїзд студентам, заробітчанам. А виходить, що це буде надто дорого. Це буде абсолютно нікому нецікаво, – пояснила обраниця.


#Укрзалізниця

Коментарі

Читайте також