Ковельські підприємці вимагають у дирекції ринку аргументувати підвищення плати за оренду торгових площ

Підприємці вимагають у дирекції Ковельського госпрозрахункового ринку аргументувати рішення про підвищення плати за оренду торгових місць на ринках Ковеля.

Ковельський госпрозрахунковий ринок з 1 січня 2018 року збільшив майже на 50% орендну плату за торгове місце. Підприємці вважають таке рішення необґрунтованим. Аби з'ясувати причини підняття ціни та отримати відповіді на свої запитання, міська влада ініціювала зустріч з директором ринку Петром Сорокою та юристом Романом Горблюком.

Слід зазначити, що міською радою ще у квітні 2016 року створено тимчасову контрольну комісію щодо піднятих питань у зверненні ініціативної групи підприємців ковельських ринків, озвучених депутатом Ковельської міської ради Ігорем Пінісом на сесії міської ради від 31 березня 2016 року, та інших проблемних питань навколо функціонування ринків у Ковелі. На даний час комісія ще не завершила свою роботу.

Незгоду підприємців щодо підвищення плати за торгові площі було озвучено під час засідання позачергової 32-ї сесії міської ради 28 грудня 2017 року. Тоді міський голова Олег Кіндер дав відповідні доручення депутатам та своєму першому заступнику. Саме під головуванням Михайла Гетьмана й проходила зустріч зацікавлених сторін.

Зважаючи на досвід проведення подібних засідань та рішуче налаштованих на відстоювання своїх прав та інтересів підприємців, перший заступник відразу ж закликав до толерантності та поваги один до одного під час розмови. Та час від часу Михайло Гетьман таки нагадував обом сторонам про домовленість, адже в процесі спілкування діалог ставав надто емоційним.

Заступник голови громадської організації «Асоціація захисту прав малого та середнього бізнесу «Підприємці Ковеля» Людмила Васковець попросила у директора госпрозрахункового ринку обґрунтувати рішення щодо підвищення з 2018 року плати за оренду торгових місць майже на 50%. До нині підприємці сплачували по 48 гривень за 1 м. кв. Керівництво ринку підняло ціну на 22 грн. Якщо порахувати загальну суму за рік, враховуючи площу кожного торгового павільйону, виходить досить значна сума. За словами підприємців — це великий фінансовий тягар, який не кожен в змозі “потягнути”. Та й якість надання послуг, за які вони сплачують і які входять в орендну плату, бажає бути кращою.

Як би не хотілося присутнім з обох ковельських ринків (Брестського та Привокзального) підприємцям отримати вичерпні відповіді на свої запитання та побачити бодай якісь цифри щодо розрахунків нового тарифу, цього не відбулося. Найвагомішим аргументом на підтримку рішення про підвищення оренди директор ринку Петро Сорока назвав зростання мінімальної заробітної плати, а також той факт, що за останні два роки підняли орендну плату лише на 2 гривні.

Наполягав на озвученні калькуляції розрахунків орендної плати й депутат міської ради Ігор Пініс, який очолює тимчасову комісію міської ради з вивчення проблемних питань підприємців.

Подив присутніх викликала відповідь директора ринку, який запевнив, що у нього немає відповідних повноважень надавати таку інформацію орендарям торгових площ. Тож, що саме входить до орендної плати і за що реально сплачують гроші підприємці, ніхто не почув. Небагатослівним виявився і юрист ринку.

Розмова тривала понад півтори години. Присутні висловили свої претензії директору щодо неналежного водовідведення на території ринку, нерівних умов торгівлі щодо використання додаткового місця за винос товару за межі торгових павільйонів.

Не отримавши відповіді від директора ринку Петра Сороки, присутні звернулися до першого заступника міського голови Михайла Гетьмана з проханням посприяти у вирішенні ситуації та допомогти відстояти свої права. Михайло Олександрович зауважив, що фізичні особи-підприємці є найбільш справними платниками податків до міського бюджету. Тому влада зацікавлена у досягненні компромісу. Проте втручатися у господарську діяльність Ковельського госпрозрахункового ринку не має права згідно законодавства.

Оскільки директор ринку запевнив, що не має повноважень та прав оприлюднювати бухгалтерську документацію, розрахунки, калькуляції, угоди з комунальними підприємствами щодо надання послуг, було вирішено провести ще одну зустріч, на яку на вимогу підприємців має прибути перший заступник голови правління Волинської облспоживспілки Володимир Горгут. Саме він, за словами керівництва ринку, може надати ту інформацію, яка цікавить присутніх. Коли саме відбудеться зустріч — ще не домовились. Проте до того часу підприємці мають чітко сформулювати свої питання та зафіксувати їх у протоколі проведеного засідання.

Присутнім не лишалося нічого іншого як погодитись з такою пропозицією. Петро Сорока зауважив, що додаткові угоди, у яких зазначено уже нову суму орендної плати, підприємці зобов'язані підписати, бо уже розпочався рік. Та підприємці вважають, що, підписавши документи, у них не залишиться жодних важелів впливу, і рішення дирекції щодо підвищення ціни орендної плати таким і залишиться. Тому укладати угоди не поспішають.

#Депутати #Підприємці #Ринок

У Ковелі працюють над вирішенням проблеми з підтопленням вулиць

У Ковелі працюють над вирішенням проблеми з підтопленням вулиць
Усі зацікавлені сторони зібралися на робочу нараду у заступника міського голови Андрія Товстиги.

«Зимовий калейдоскоп» запрошує ковельчан на виставку

«Зимовий калейдоскоп» запрошує ковельчан на виставку
Напередодні нового року підбито підсумки традиційного конкурсу дитячого малюнка. Творчі роботи можна оглянути в культурно-просвітницькому центрі.

У нинішньому році депутати завершили роботу у сесійному форматі

У нинішньому році депутати завершили роботу у сесійному форматі
Розглянули проекти рішень та звернення ковельчан під час другого пленарного засідання 32-ї позачергової сесії міської ради.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: