Учора, 26 жовтня, у Ковелі провели комплексні навчання органів управління спеціалізованих служб цивільного захисту ланки Ковельської міської територіальної громади Волинської ЄДС ЦЗ на об’єктах паливно-енергетичного комплексу. Вони відбулися на території підприємства ПТМ “Ковельтепло”. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

За легендою, в районі вулиці Володимирської, 97а близько 10 години на глибині 1,5 метрів при температурі повітря - 20 С стався прихований порив магістрального трубопроводу теплової мережі, яка забезпечує тепловою енергією багатоповерхівки.

У результаті аварії припинилось теплопостачання будинків на вулиці Володимирській, 93, 95, 97, в яких мешкає 760 чоловік.

На місце події за сигналом тривоги прибули спеціалізовані служби цивільного захисту Ковельської територіальної громади.

Усі вони відпрацювали алгоритм усунення аварійної ситуації. Учасники навчань акцентували увагу на детальному аналізі заходів, пов’язаних з аварійним відключенням тепло- та газопостачання, а також проведенні аварійно-відновлювальних робіт й у максимально стислі строки забезпечення подальшого функціонування котельні.

Під час підбиття підсумків навчань заступник міського голови Віктор Жигаревич наголосив, що усі задіяні служби Ковельської міської територіальної громади Волинської територіальної підсистеми ЄДСЦЗ (спеціалізовані служби) готові до виконання поставлених завдань із запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, а у разі їх виникнення - ліквідації їх наслідків.

Віктор Жигаревич подякував всім за оперативність та злагодженість в роботі щодо ліквідації надзвичайної ситуації на об’єкті життєзабезпечення населення та житлово-комунального господарства міста в умовах осінньо-зимового періоду.

Після навчань на ПТМ «Ковельтепло» учасники перейшли на інший майданчик, де відпрацьовувались практичні навички з гасіння умовної пожежі, що виникла в гуртожитку навчального закладу Ковельського промислового - економічного коледжу ЛНТУ.

До навчання залучалися дві пожежно-рятувальні частини 2 державного пожежно-рятувального загону (4 ДПРЧ, 19 ДПРЧ), 4 одиниці техніки та 32 чоловіки особового складу.

Рятувальники перевіряли свої уміння працювати в апаратах захисту органів дихання та зору в непридатному для дихання середовищі, підйом особового складу по висувній драбині у вікно 9 поверху, проведення евакуації мешканців гуртожитку (наявність та належне утримання шляхів евакуації) , перевірка зовнішнього протипожежного водопостачання.Користуючись нагодою, ДСНС України нагадує про необхідність дотримання правил пожежної безпеки при користуванні електроприладами та пічним опаленням, які, як показує практика, є одними із основних причин виникнення пожеж в осінньо-зимовий період.