З 20 по 25 жовтня управлінням соціального захисту населення було проведено автоматичний розрахунок житлових субсидій для 6460 домогосподарств з числа тих, хто одержував субсидію в неопалювальному сезоні та подав документи з початку такого сезону. В подальшому зі справами працюватимуть спеціалісти щодо правильності нарахування житлової субсидії. Доповідає офіційний сайт Ковельської міської ради.

Розрахунок субсидії здійснено з врахуванням соціальних норм на житлово-комунальні послуги, установлених до впровадження карантину, тобто до березня 2020р.. Згідно постанови КМУ від 11 серпня 2021 року №842 внесено зміни щодо соціальних нормативів при наданні житлових субсидій, якою збільшення норм на 50% при призначенні субсидій буде здійснено у разі потрапляння регіонів до «червоної» карантинної зони внаслідок поширення епідемії COVID-19.

У разі збільшення комунальних тарифів розмір субсидій буде збільшуватися автоматично.

Кошти призначеної субсидії за жовтень 2021 року будуть виплачені в листопаді.

Нагадуємо, що нові заяву та декларацію для призначення субсидії на опалювальний сезон з жовтня поточного року необхідно подавати тим, кому житлова субсидія в попередньому опалювальному сезоні:

- надавалася у грошовій безготівковій формі;

- була призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житлові приміщення на підставі договору найму; індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщеним особам;

- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Софія САГАЛЬ, начальник управління соціального захисту населення.