Жовтень видався для нас дуже щедрим на події. Крім багатьох виступів, а також поїздки до Кам'янця-Подільського, ми зустріли та провели власний І Відкритий фестиваль театрального мистецтва "Театральна осінь - 2021". Повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Ця подія була дуже довгоочікуваною та важливою для нас. Анонси фестивалю наші глядачі бачили ще весною, проте тоді події завадив карантин. Нині теж були ризики, та все ж триденне свято театру відбулось.

З 22 по 24 жовтня Ковель врешті став театральним, приймаючи гостей з інших міст та започатковуючи нову, власну фестивальну традицію - об'єднувати людей творчістю театру...

До нас приїхали прекрасні колективи:

- Юрій Паскар з театральною лабораторією "ВідСутність" - місто Рівне;

- Вадим Хаїнський зі зразковою театральною студією "БЕШКЕТники" - місто Луцьк;

- Галина Нікітіна зі зразковим театром-студією "Маленький принц" - місто Рівне;

- Гуcаков Дмитро з народним аматорським театром "Дзеркало" - місто Хмельницький;

- Софія Макарук і Олена Мельничук з навчальним театром кафедри режисури РДГУ "Жменя" - місто Рівне.

Ковельський аматорський експериментальний театр-студія "10 ряд 10 місце" мав змогу представити гостям та учасникам фестивалю філософсько-політичну драму, новелістичну трилогію "Поки прядеться нитка" за мотивами новел Віктор Гребенюк. Авторська п’єса була дещо змінена, удосконалена. Зі старого складу лишились тільки три актори. Всі інші – нові. Прем'єра для них відбулась на фестивалі у Кам'янці-Подільському, звідки ми повернулись з нагородами за цю драму. Отже, постановка заграла новими фарбами, і здається, навіть ті, хто її бачив, були приємно здивовані та вражені...

Окрім постановок, учасники пройшли яскравою театральною ходою містом, презентували театральні візитівки на тему - "Я - театр мого міста", відвідали кілька цікавих та корисних майстер-класів від Сергія Винниченка - коуча, маркетолога, театрального блогера і засновника «Театральної риболовлі» та Антона Полякова, режисера «Нового Музичного Театру».

А ще - всіх глядачів та учасників фестивалю радували та дивували:

- театральною фотовиставкою з найяскравішими моментами життя та творчості нашого театру. Дякуємо за допомогу в оформленні працівникам Ковельського історичного музею;

- неповторними різноманітними, мов театральні декорації, фотозонами. Щира вдячність за надані вінтажні меблі Ігорю Чашуку. За підготовку і оформлення - Вові Головницькому, Лілії Литвин, Анатолію Мельнику, Олександру Олексюку;

- концертом та музичним супроводом від кращих творчих колективів міста Ковеля;

- душевним та теплим спілкуванням і гостинним прийомом від усіх, хто був причетний до події.


Спасибі гостям, волонтерам та працівникам Молодіжного центру "Місто ідей" - фото-, відеосупровід - Андрій Голя, ведучим заходів Наталії Гончар та Олені Місюрі, колективу НД "Просвіта" на чолі з Михайлом Пірожиком.

На завершення учасники фестивалю отримали сертифікати, а кожен колектив диплом фестивалю та спеціальний подарунок - авторські картини від вихованців Ковельської дитячої художньої школи. Спасибі юним митцям та директору Олені Цьомик .

Дякуємо за можливість реалізації та сприяння і допомогу в підготовці та організації фестивалю: Ковельському міському голові Ігорю Чайці, його заступнику Наталії Маленицькій, управлінню культури, молоді та спорту - Андрію Мигулі, Ірині Зінчук, Ірині Горблюк.

Щира вдячність усім, хто був поряд!

Сподіваємось, що обов'язково зустрінемось з новими друзями та колегами ще не раз. Нехай «Театральна осінь» продовжує збирати творчих, натхненних та талановитих людей.

Керівник театру «10 ряд 10 місце» Альона Малюга-Мельникова