Віднедавна усі старости сіл Ковельської громади отримали нові повноваження. Вони можуть видавати свідоцтва про народження, одруження і смерть, жителям сіл Ковельської громади. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

“Ми тепер можемо видавати свідоцтва про народження, одруження і про смерть саме на місцях, на старостинських округах в себе. Це є дуже великою перевагою для населення, тому що близько року люди не могли отримати цієї послуги на місці, мали незручності, особливо з отриманням свідоцтв про смерть”, – ділиться Юлія Трофимчук.

Тобто, якщо раніше жителі сіл для того, аби поховати людину, мусили їхати за свідоцтвом про смерть за десятки кілометрів – у місто, то нині все робиться на місцях. Це стосується також реєстрації народження та шлюбу, а також ще низки нотаріальних послуг.

Мешканці громади зможуть обирати й вартість послуги. Якщо, приміром, у нотаріальних конторах засвідчення підпису коштує близько 450 гривень, то в старост це можна зробити за 34 копійки. До слова, перед отриманням таких повноважень, каже Юлія Трофимчук, усі старости сіл Ковельської громади проходили тривале навчання.