У Ковелі планують розчистити Турію - від водосховища і аж до мосту, що на вулиці Сагайдачного. Задля напрацювання стратегії з очищення Турії відразу на декілька років наперед – у міськраді зібрали робочу нараду. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

“Екологія нашої річки Турія – це, я думаю, ніхто не буде заперечувати, одна з тих тем, яка дійсно громадську думку хвилює, її можна поставити в десятку найактуальніших проблем по Ковелю – це точно”, – каже Ковельський міський голова Ігор Чайка.

Участь в обговоренні взяли представники структурних підрозділів виконавчого комітету, водного господарства та екології. Екс-мер Ковеля, нині депутат міської ради Олег Кіндер нагадав про програму очистки малих-середніх річок, яку декілька років тому затвердила Волинська облрада.

Під час конструктивної наради присутні напрацювали алгоритм подальших дій. Найперше, що потрібно зробити, – виготовити проєктно-кошторисну документацію очистки річки зі звітом про те, як роботи вплинуть на довкілля. Після цього ж потрібно отримати дозвіл на початок будівельних робіт. Увесь процес, кажуть експерти, – це не один місяць.

Крім розчистки річки на території Ковельської громади, важливо, аби інші громади, на територіях яких протікає Турія, теж підтримали ковельчан, адже річка по всій своїй довжині потерпає від замулення. За станом на сьогодні у міській раді вже підготували звернення до цих територіальних громад стосовно заходів зі збереження річки на цих територіях.