1. Головна
  2. Новини
  3. Наслідки екологічного лиха у Ковелі ліквідували

Наслідки екологічного лиха у Ковелі ліквідували

Заплановані заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з діяльністю ветсанзаводу у Ковелі, виконані. Про це йшлося під час засідання виконкому, яке відбулося вчора, 11 січня.

Члени виконкому заслухали звіт керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з діяльністю Ковельської філії ДП “Укрветсанзавод”, Андрія Товстиги. Пише "Ковель Європейський" у Фейсбук.

На ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру місцевого рівня, так класифікувала події на підприємстві у Ковелі спеціальна комісія ДСНС, уряд визначив перелік заходів та на їх виконання виділив 17 мільйонів гривень. Крім того, 1,3 мільйона гривень отримали з обласного резервного фонду. Майже 2,2 мільйони скеровано з міської казни.

Роботи проводили в двох напрямках. Перший — ізоляція відходів. Регіональна комісія прийняла рішення помістити їх у бетонні резервуари, що є поряд. Ці ємності належали колишньому крохмальному заводу. Підготовка семи резервуарів обійшлася в 1,5 мільйона гривень. Кошти використали на очищення, гідроізоляцію стінок, монтажні роботи з перекриття .

Зроблено також капітальний ремонт під’їзної дороги (1,5 мільйона). Перевезено відходи тваринного походження у ємності. Тут є економія - з запланованих 815 тисяч гривень, використали на 66 тисяч менше. Це пов’язано з тим, що ДП «Укрветсанзавод» не було визначено точну кількість сировини, що зберігалась на підприємстві. У результаті Держпродспожслужба надала орієнтовну цифру. Загалом у ємності перемістили 2536 тонн решток.

Другий напрям ліквідації наслідків надзвичайної ситуації — забезпечення питною водою населення, яке проживає в санітарно-захисній зоні Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод».

Внаслідок недотримання вимог технологічного процесу та строків перероблення відходів сталось забруднення підземних вод нітритами та амонієм (аміак). З перших днів надзвичайної ситуації і до сьогодні питну воду сюди привозять. Тому 14 із 17 мільйонів — це кошти на влаштування мереж централізованого водопостачання. Роботи, як і планували, виконали на дев’яти вулицях.

Загалом на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації використано понад 20 мільйонів 340 тисяч гривень. Кошти резервного фонду державного бюджету освоєні на 99,11 %.

У 2018 році будівництво мереж триватиме. Зокрема, у головному кошторисі Ковеля передбачено 8 мільйонів 700 тисяч на завершення робіт з облаштування магістрального водогону. Ще 1,5 мільйона – на вуличні мережі.

Детальнішу інформацію щодо звіту надає офіційний сайт Ковельської міської ради.

#Ветсанзавод #ЕкологічнеЛихо #НадзвичайнаСитуація #АндрійТовстига #Благоустрій

Коментарі

Читайте також

Бюджет, екологія та комуналка: про що звітував ковельчанам Олег Кіндер

Бюджет, екологія та комуналка: про що звітував ковельчанам Олег Кіндер
Ковельчани прийшли не лише послухати мера, а й поспілкуватися. Адже формат зустрічі – це не інформування про соціально-економічний розвиток міста, це діалог із присутніми, - пише сайт Волиньpost.