Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій (постанова КМУ від 15.11.2021р. №1184). Доповідає офіційний сайт Ковельської міської ради.


При визначенні права осіб на отримання допомоги, у власності яких більше ніж одне житло, не враховуватимуться помешкання, які розташовані не тільки в сільській місцевості, а і в селищах міського типу. Крім того ті, на які оформлено спадщину за умови, що жодне з них не здається в оренду і це підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Отримають право на призначення субсидії громадяни у наступних випадках:


- якщо є власниками мотоциклів (незалежно від року випуску), вартість яких на дату набуття права власності не перевищує чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати (24 тисячі гривень), встановленої на 1 січня року, коли призначається допомога. А також особи, які володіють самостійно зібраними транспортними засобами;

- якщо перебували у відпустці без збереження заробітної плати, коли дитина потребує домашнього догляду до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря), відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки»;

- у випадку придбання житла за рахунок коштів з державного чи місцевого бюджету.

З’явилися також певні обмеження. Допомога не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства станом на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має крім коштів на депозитному банківському рахунку (рахунках) у загальній сумі, що перевищує 100 тисяч гривень, облігації внутрішньої державної позики на суму понад 100 тисяч гривень.

Громадяни, у яких є борг перед постачальниками комунальних послуг понад 680 грн (раніше — 340 грн), субсидії отримати не зможуть. У такому випадку необхідно його погасити або укласти з цими організаціями договір про реструктуризацію. Якщо ця умова буде виконана впродовж двох місяців з початку опалювального сезону, допомога буде призначено з початку опалювального сезону, тобто з жовтня.

Софія Сагаль, начальник управління соціального захисту населення