Сьогодні, 30 листопада, у Ковелі відбулось урочисте відкриття приймального відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги Ковельського МТМО. Про це повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Його реконструкція проходила у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Варто зауважити, що на реалізацію проєкту з державного бюджету місто отримало 8 мільйонів гривень, а з бюджету громади на цей обє’кт було спрямовано удвічі більше коштів - понад 16 мільйонів гривень.

На новосілля у Ковельське МТМО завітало чимало почесних гостей. Серед них - міський голова Ігор Чайка, голова обласної ради Григорій Недопад, голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко, генеральний директор ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ігор Чорнуха.

Саме їм та генеральному директору Ковельського МТМО Валентину Вітру і випала почесна місія — перерізати стрічку.

Міський голова Ігор Чайка, звертаючись до присутніх наголосив:

”Дуже задоволений, що разом ми здійснили таку гарну справу. Вітаю усіх з нашою спільною перемогою. Сподіваюся, що вона не остання для нашого міста. Адже нині ми реалізовуємо й інші проєкти «Великого будівництва». Зокрема, спорудження спортивного ядра стадіону “Локомотив”. Надіюсь, що Ковель потрапить і в програму “100 ДЮСШ”.


Ігор Чайка подякував усім, завдяки кому приймальне відділення у місті набуло європейського рівня.

Звучали вітання від керівників обласної влади, будівельної кампанії, яка збудувала об’єкт, колишнього міського голови, який розпочинав цей проєкт, Олега Кіндера.

Генеральний директор Ковельського МТМО Валентин Вітер каже, що це відділення збудоване за усіма вимогами часу. Акцент зроблено на доступності, інклюзивності та багатофункціональності, що сприятиме підвищенню якості надання медичних послуг.

Валентин Степанович разом зі своїми колегами провели екскурсію новим приймальним відділенням. До слова, його розширили до 1370 м. кв. Попереднього площа була 157 кв. м.

Комфорт і зручність починається ще з прилеглої території, яку впорядкували та облаштували для зручності відвідувачів. Поряд зі сходами – підйомник для маломобільних пацієнтів, праворуч – окремий в’їзд для карет швидкої допомоги. Хворих транспортують через критий павільйон одразу в приміщення, де на них уже чекають чергові медики.

Усередині – тепло та затишно! Сучасна рецепція, кондиціонер, зручні крісла для очікування, кулер з питною водою. Особливої уваги заслуговує внутрішнє освітлення: ідеальне поєднання сучасного дизайну та новітніх LED-технологій!

До послуг пацієнтів просторі палати для тимчасового перебування, п’ять санвузлів (зокрема два - для людей з інвалідністю), оглядові та діагностичні кабінети. Поруч з ними - потужна палата інтенсивної терапії, де є можливість надавати увесь спектр реанімаційних послуг критичним хворим. Далі розмістився операційний та рентгенохірургічний блоки. Тут робитимуть невідкладні оперативні втручання.

В одній з операційних - найпотужніший ангіограф нового покоління NeuAngio 30C для діагностики та надання оперативної допомоги хворим з серцево-судинними патологіями. Тут працюватимуть лікарі інтервенційної радіології, судинні хірурги.

Окремо облаштовано кілька суміжних кімнат, обладнаних ізоляцією від джерел випромінювання для роботи лікарів з комп’ютерним томографом та цифровою рентгенівською системою. До речі, для нового відділення придбано й апарат УЗД, системи вентиляції легень, монітори пацієнта, електрокардіографи, дефібрілятори та багато іншого.

Безперечно, найкращим доповненням до нових сучасних умов стало медичне обладнання нового покоління, люб’язно, а головне – безкоштовно, надане Ковельському МТМО Міністерством охорони здоров’я України. Віднині на сторожі здоров’я наших пацієнтів один з найкращих у західній Україні комп’ютерних томографів - Scenaria View, а ще - цифрова рентгенівська діагностична система Calypso F MTOes з найвищою якістю зображень.

Не лише комфортні умови, а й надійні руки професіоналів чекають на пацієнтів 24 години 7 днів на тиждень! Це – терапевти, лікарі з медицини невідкладних станів, травматологи, гінекологи, анестезіологи-реаніматологи, кардіологи, хірурги, невропатологи, урологи, медичні сестри та молодший медичний персонал, які готові надавати увесь спектр невідкладних послуг.