Cитуація щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу у Волинській області залишається напруженою. Основний чинник, який вплинув на поширення соціально значимих хвороб, - це епідемія COVID-19, до якої ніхто не був готовий. Відтак, медичні працівники так і усе суспільство сконцентрувалося, аби подолати коронавірусну інфекцію. У зв’язку із таким фактором у нас в області та в Україні відбулося значне скорочення обстеження населення на наявність антитіл до ВІЛ-інфекції. Для прикладу, якщо минулі роки проводили близько 10 тис. досліджень на ВІЛ-інфекцію у місяць, то за весь минулий рік обстежено лише 54 тис. 300 пацієнтів. Як стало відомо, станом на 1 січня 2021 року, антиретровірусною терапією (АРТ) охоплено 1525 ВІЛ-позитивних осіб. Впровадження такої терапії ефективно вплинуло як на стан здоров’я пацієнтів, так і на профілактику поширення ВІЛ серед їх близького оточення.
Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

За даними кабінету "Довіра" м.Ковеля на "Д" обліку станом на 25.11.2021 року знаходиться 285 ВІЛ-інфікованих осіб, з них 3-є - вагітних жінок, хворих на СНІД- 60 осіб. За 10 місяців 2021 року обстежено на антитіла до ВІЛ-інфекції – 5800 осіб.

Вже третій рік поспіль Ковельський міський центр соціальних служб об'єднує навколо себе трудові колективи міста, проводячи фотофлешмоб на підтримку ВІЛ-інфікованих людей, таким чином привертаючи увагу суспільства до цієї хвороби.

Символічна червона стрічка на грудях це - пам'ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від цієї страшної хвороби.

Дякуємо за участь та підтримку: Ковельському фаховому медичному коледжу, Медичному центру "Здоров’я плюс", Ковельському МТМО, Ресторації "Отто", магазину "Немо", шкіргалантереї "V.I.P.", магазинам "Кулька", "Сахара", "MEAT" , мережі магазинів "Анді", "Тростянецькі ковбаси", "Соломійка", торговій мережі "EVA", "WATSONS", "Комп'ютерний всесвіт", "Козацькі забави", меблевим салонам "Інтарсіо" та "Інтер’єр Люкс", супермаркету побутової техніки "Фокстрот", фірмовому магазину "Dnipro-M", магазину "Побутова A.V. техніка", магазину "ТЕЛЕФОН", ФОП "Рекламна крамничка", аптеці № 59 "Волиньфарм", Центральній районній аптеці"Волиньфармпостач" №12, ЗПО "Ковельський Палац учнівської молоді імені Івана Франка", ліцею №3 імені Лесі Українки, ЗЗСО Ліцей № 5, ЗЗСО ліцеї № 7, молодіжному центру " Місто ідей", управлінню соціального захисту населення, Ковельському міськрайонному центру зайнятості, центру надання адміністративних послуг, місцевому центру з надання безоплатної вторинниї правової допомоги, Ковельському РУП ГУНП, службі у справах дітей Ковельської міської ради, відділу бухгалтерського обліку і звітності виконавчого комітету Ковельської міської ради, Волинському обласному центру соціально-психологічної реабілітації дітей.