У Ковелі розроблено Програму з проведення заходів по локалізації та ліквідації небезпечного виду рослин - борщівника Сосновського на окремих територіях Ковельської територіальної громади на 2022 -2024 роки. Про це повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Для розробки заходів були залучені науковці Української науково-дослідної станції карантину рослин Інституту захисту рослин національної академії аграрних наук ( Чернівецька обл., Новоселецький р-н, с.Бояни).

На засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення Програму презентувала головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич.

У Ковелі діяла така ж Програма з 2019 року. Тож місто має уже певний досвід роботи у цьому напрямку. Завдяки скошуванню та хімічній обробці ареал поширення рослин вдається стримувати та не допускати їх надмірного розростання на кількох територіях:

• район вулиць Некрасова та Кубанської;

• житлова зона в районі бульвару Лесі Українки, вулиці Косачів, вулиці Мічуріна;

• район вулиць Володимирської та Набережної;

• район нафтобази;

• лівий берег р.Турія (між мостом по вул.Незалежності та по вул.Сагайдачного).

Для знищення всіх кореневищ та насіння заходи необхідно проводити протягом кількох наступних років.

Втім, уже є результат і дві локації виключені з переліку — район нафтобази та житлова зона бульвару Лесі Українки, вулиць Косачів та Мічуріна. На інших територіях густота рослин теж зменшилась. Роботи там будуть продовжені. Крім того, вони здійснюватимуться на вулиці Луцькій та у селі Білин (біля озера).

На реалізацію заходів передбачено 150 тисяч гривень з бюджету громади щорічно.

Програму має ще затвердити сесія міської ради, яка відбудеться 23 грудня.