Учора, 23 грудня, відбулось перше пленарне засідання шістнадцятої сесії міської ради. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

На його початку міський голова Ігор Чайка разом з секретарем ради Оксаною Багновою привітали адвокатів з професійним святом, яке відзначалось цими днями, та вручили Подяки ковельчанам, які працюють у цій сфері.

Потому депутати оголосили свої запити та звернення, які в основному стосувались благоустрою.

Програму економічного і соціального розвитку Ковельської територіальної громади на 2022 рік представив перший заступник міського голови Тарас Яковлев.

Він говорив про основні завдання, які будуть вирішуватись у наступному році.

Зокрема, розпочнеться реалізація проєкту «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення у місті Ковель Волинської області шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій» у співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО.

Понад 15 мільйонів гривень кредитних коштів будуть використані на реконструкцію системи освітлення на 120 вулицях.

Передбачається проведення комплексної реконструкції Привокзальної площі та центральної частини міста - парку ім. Лесі Українки, площі Героїв Майдану. Також йдеться і про осучаснення зовнішнього вигляду адміністративної будівлі (Будинку рад).

Продовжать ремонтувати дороги. Міська влада планує використати на це не лише фінанси громади, але й залучити кошти з державного бюджету. У 2022 році реконструкція чекає на ще один відрізок вулиці Відродження (від Т.Боровця до ФОКу), капітальний ремонт здійснять на вулицях Леонтовича, Грабовського та Пушкіна. Продовжать у різних мікрорайонах Ковеля будувати дороги методом напівпросочування.

Передбачені ремонти прибудинкових територій.

Подбають у Ковелі про збільшення площі міського полігону твердих побутових відходів, розширення міського кладовища.

Чимало буде зроблено і для сфери охорони здоров’я, освіти, культури, спорту. Зокрема, планується капітальний ремонт колишньої дитячої поліклініки на вулиці Олени Пчілки, 19 під розміщення консультативно-поліклінічного відділення лікарні. Буде здійснюватись ремонт харчоблоків та санвузлів у навчальних закладах, для шкіл громади будуть закуплені тенісні столи, розпочнеться реставраційний ремонт приміщення історичного музею на вулиці Степана Бандери, покрівлі художньої школи, частини покрівлі будівлі ДЮСШ №1.

Також Тарас Яковлев повідомив, що Ковель потрапив до президентської програми з оновлення 100 ДЮСШ. Місто має отримати значні фінансові ресурси на реконструкцію спортивної школи імені Євгена Кондратовича.

Сесія затвердила Програму економічного і соціального розвитку Ковельської територіальної громади на 2022 рік.

Також обранці громади підтримали місцеві програми на 2022-2024 роки.
Серед них - щодо соціального захисту окремих категорій мешканців; розвитку місцевого самоврядування у громаді; висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування; розробки містобудівної документації на забудову територій; розвитку земельної реформи Ковельської територіальної громади; щодо соціального та правового захисту дітей, попередження безпритульності та бездоглядності серед дітей; із запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми; програма підтримки сім'ї та молоді; розвитку малого і середнього підприємництва; формування та використання коштів депутатського фонду; фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання; національно-патріотичного виховання дітей та молоді; розвитку парків міста Ковеля; надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-річного віку; розвитку туризму.