Один із масштабних проєктів, який розрахований на кілька років - реконструкція Привокзальної площі. Вагомий крок у цьому напрямку зроблено - проведено конкурс на кращу концепцію змін і визначено проєкт-переможець. Повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев зазначає, що уже виготовлена проєктно-кошторисна документація та готуються матеріали для оголошення тендеру. Роботи у цьому році розпочнуться. На це виділені кошти в місцевому бюджеті.

Розпочинається розробка проєктно-кошторисної документації на реконструкцію парку ім. Лесі Українки. Передбачається оновлення пішохідних доріжок, освітлення, встановлення малих архітектурних форм.

28 грудня 2021 року Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією підписано угоду на надання Ковельській територіальній громаді кредиту на суму 15 мільйонів 50 тисяч гривень. У січні буде оголошено тендер на капітальний ремонт зовнішнього освітлення шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій. Світліше стане на 120 вулицях. А також це буде значна економія для бюджету, адже обладнання встановлюватиметься енергоощадне.

Велику увагу у 2022 році приділять поліпшенню якості доріг. Запланований капітальний ремонт на вулицях Відродження (від Т.Боровця до ФОКу) Леонтовича, Пушкіна, Грабовського. Крім того, проводитиметься поточний ремонт, зокрема, методом напівпросочування.

Важливим проєктом у 2022 році є будівництво дороги обласного значення до села Білин. Торік за кошти бюджету громади було розроблено проєктно-кошторисну документацію. Службою місцевих автомобільних доріг, на балансі якого перебуває шлях, проведений тендер та визначений переможець. У цьому році дорогу мають збудувати. Фінансування здійснюватиметься з державної казни.

І далі у пріоритеті міської влади — оновлення прибудинкових території. У місцевому бюджеті передбачені кошти на ремонти дворів за адресами: Грушевського, 7; Володимирська 79-81; Незалежності, 55, 57, 61, 69а; Незалежності 76,78; Заводська,5; Кониського, 9; Сагайдачного, 6 -Мічуріна.

Крім того, завершать ремонт територій, які розпочали торік. Зокрема, на Володимира Кияна, 47,49. Біля будинку №47 уже роботи практично виконані, а біля 49-го вони будуть здійснені весною. Також зроблять двір на Міцкевича, 3. У кінці минулого року відбулись тендери на ремонт прибудинкових територій на Чайковського, 9 - Чубинського, 23 та Заводській, 3. Упродовж зими заплановано отримати дозвільні документи, аби з настанням тепла розпочати ремонт. Шевченка, 9 теж у роботі. Двір на Театральній, 32 - Сагайдачного, 15 - бульварі Лесі Українки, 31, 33, 35, також внесений до переліку на нинішній рік. Там мешканці потерпають від підтоплення. Вирішити цю проблему хочуть комплексно, проєктуючи водовідведення двору та Привокзальної площі разом.

Мережі водовідведення будуть прокладатись на вулицях Вітовського, Цинкаловського, Батуринській, Костомарова, Тютюнника, Миколайчука.

У планах - реконструкція шляхопроводу через залізницю на вулиці Незалежності. Проєкт досить складний технологічно і потребує чимало узгоджень. На сьогодні він проходить експертизу.

Розпочнуться роботи з розширення кладовища, що знаходиться в районі вул. Варшавської. Нині завершується документальна передача земельної ділянки площею 10 гектарів з приватної у комунальну власність.