1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Грошова допомога та субсидії виплачуються

Грошова допомога та субсидії виплачуються

Кабінет міністрів України продовжив строк виплати державних соціальних допомог та пільг, призначених раніше, на весь період дії воєнного стану та ще на один місяць після його припинення чи скасування.
Грошова допомога та субсидії виплачуються
В Постанові Уряду зазначається, що строк виплати державної соціальної допомоги продовжується автоматично, "без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення".

Нарахування та виплата грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану на території адміністративно-територіальних одиниць, де органи соціального захисту населення не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування здійснюється з урахуванням таких особливостей:

1) виплату грошових допомог, пільг та житлових субсидій здійснює акціонерне товариство “Державний ощадний банк України” наступним чином:

- громадянам, які одержували виплати через банки, перерахує кошти на їх банківські рахунки.

- громадянам, які отримували виплати через "Укрпошту", здійснить грошовий переказ через міжнародну платіжну систему "MY TRANSFER".

2) фінансування виплат грошових допомог, пільг та житлових субсидій проводить Міністерство соціальної політики на підставі наявних у базах даних державного підприємства “Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики” щодо одержувачів грошових допомог, пільг та житлових субсидій.

3) зарахування грошових допомог, пільг та житлових субсидій на банківські рахунки банкам, у яких відкриті рахунки одержувачів, здійснюється за умови збігу інформації про банківський рахунок, відкритий на ім’я особи, прізвища, імені, по батькові (за наявності), реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) та відсутності у банку даних про смерть особи, набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим.

У разі, якщо протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів АТ “Ощадбанк” грошової допомоги, пільг та житлової субсидії одержувачі не звернулися за отриманням грошових переказів, відповідні кошти будуть повертатися до АТ “Ощадбанк” для їх повернення Міністерству соціальної політики.

Для того, щоб отримати грошовий переказ, достатньо звернутися з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України.

Сім’ї, які перемістились з районів проведення бойових дій можуть звернутися за призначенням субсидії за новим місцем проживання. Субсидія їм може бути призначена на підставі договору найму (оренди) житла.

В умовах воєнного стану документи для призначення субсидії краще подавати в електронній формі, скориставшись онлайн сервісом через Портал державних послуг «Дія». У разі неможливості подати документи в електронній формі - їх можна подати до Центру надання адміністративних послуг або уповноважених осіб територіальних громад, тощо.

Чи доведеться повертати отримані за час воєнного стану суми відповідних виплат після його закінчення, з урахуванням того, що виплати були автоматично продовжені без звернення одержувачів, а розмір доходу одержувачів міг збільшитись?

Якщо протягом дії воєнного стану в отримувачів змінився розмір доходу або настали обставини, які могли призвести до зменшення призначених раніше розмірів соціальних допомог, пільг та субсидій, отримувачі продовжать одержувати виплати у раніше призначених розмірах протягом воєнного стану. А після його завершення держава не вимагатиме повернути суми, отримані внаслідок автоматичного продовження строків таких допомог.

Після завершення воєнного стану одержувачі, яким виплату державної соціальної допомоги та пільг було автоматично продовжено, мають протягом одного місяця оновити документи. Це необхідно, щоб надалі продовжувати отримувати від держави допомоги та пільги.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

Читайте також

Набув чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»

Набув чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»
У зв`язку з введенням воєнного стану та веденням бойових дій на території України суттєво змінилась організація праці, що в свою чергу зумовило необхідність суттєвого перегляду чинного законодавства про працю, яке не було пристосовано до особливостей воєнного часу.

Працевлаштування осіб з інвалідністю

Працевлаштування осіб з інвалідністю
Особам з інвалідністю забезпечується повне й рівне здійснення ними всіх прав та основоположних свобод людини в усіх сферах суспільного життя. Дискримінація осіб з інвалідністю відповідно до законодавства забороняється, у тому числі й під час реалізації ними права на працю.