Перед створенням сайту потрібно обов'язково відповісти на кілька важливих питань, що стосуються його рентабельності. При створенні веб ресурсу вам належить зіткнутися з безліччю проблем, починаючи від його фізичного розміщення до пошукової оптимізації. Можна вкласти в свою розробку багато грошей і часу, і це не принесе жодного результату, і в іншому випадку, можна використовувати безкоштовні ресурси інших розробників з хорошими результатами. Тому, після оцінки наявних можливостей, інтересів і потреб, можна визначити, чи дійсно потрібен вам власний сайт.

Різні способи заявити про себе в глобальній мережі мають свої переваги і витрати. Зараз, дуже популярні соціальні мережі, де більшість людей розміщують свої товари і послуги. Але даний варіант має і багато недоліків. Наприклад, ви додавали безліч інформації (продукції), і через невідомі причини сайт перестає працювати. У цьому випадку, вся інформація буде втрачена без можливості чогось довести.

І так, веб ресурси в мережі виконують такі основні завдання:

- підтримують взаємодію автора з користувачами, при варіанті інтернет магазину - продавця і покупця або між самими покупцями. Хороший приклад є коментарі та відгуки;

- можуть дуже швидко залучати нових користувачів (покупців) і утримувати існуючих;

- Можливість переглядати не тільки на звичайних комп'ютерах, але і на мобільних пристроях;

- можливість пред'явити користувачам свою інформацію, документи, нагороди, атестати, які опишуть професійну кваліфікацію.

Але слід пам'ятати, що також необхідна безперервна технічна підтримка, яка включає видалення спаму, захист від атак, модерацію коментарів.

Основною перевагою власного сайту є можливість зареєструвати свій домен і створити індивідуальний шаблон. Також даний сайт дозволяє створювати практично необмежену кількість сторінок. Але необхідно приділити багато часу на налаштування і підтримку.

Основними перевагами інших ресурсів в Інтернеті є їх безкоштовність або дешевизна. Ви не турбуєтеся за створення та підтримку, але існують обмеження налаштувань. Тобто ви не будете мати власний домен і унікальний дизайн та інші функції.

Вам необхідно заздалегідь спланувати систему обслуговування ресурсу і кількість присвяченого йому часу. Наприклад, для розміщення інформації про вашу організацію та контактних даних може бути цілком достатньо додати їх у каталог компаній. Якщо ви маєте сотні товарів, оптимальним варіантом для продажів буде створення власного сайту.

Також необхідно визначитися з джерелом приходу користувачів на ваш сайт. При створенні власного сайту основний акцент йде на пошукові системи, при використанні соціальних мереж - на кількість проінформованих осіб.

Дана тема не така вже й проста, необхідно все гарно обміркувати. Але завжди потрібно пам'ятати, якщо необхідний результат - значить потрібно витратити і час, і кошти.