Перед створенням веб-сайту необхідно вирішити проблеми з доменним ім'ям та фізичним розміщенням - хостингом.

Вибір доменного імені

Доменне ім'я являє собою адресу вашого сайту в глобальній мережі.

Опишемо основні рекомендовані правила для їх створення:

- Ясність. Оскільки перше, на що зверне увагу користувач це саме доменне ім'я, його зміст має максимально охарактеризувати зміст сайту. Рекомендовано включати назву компанії або коротко викласти основний напрямок контенту.

- Простота. Доменне ім'я повинне бути по можливості коротким з помітними словами або словосполученнями. Великий розмір імені значно ускладнює його запам'ятовування і набір з клавіатури.

- Продуманість. Слід пам'ятати, що доменне ім'я створюється раз і назавжди, тому перед реєстрацією необхідно заздалегідь дуже добре продумати його зміст. Дуже часто трапляється, що сайти змінюють тематику або створюються нові рубрики і так далі, тому використання загальних імен для таких випадків значно оптимальніший варіант, ніж виключно тематичний.

Вибір реєстратора та хостингу

В даний час в сфері створення сайтів працює дуже велика кількість компаній, що в свою чергу створює можливість для вивчення і порівняння їх пропозицій. Реєстратори доменних імен реалізують закріплені за приватними особами або компаніями доменного імені. Послуги хостингу дозволять фізично розміщувати файли вашого веб-ресурсу на серверах з постійною підтримкою та обслуговуванням для публікації інформації в Інтернеті. У більшості випадків, послуги хостингу та реєстрації домену здійснює один постачальник.

При виборі послуг хостингу необхідно обов'язково враховувати наступні деталі:

- Пропускна здатність каналу зв'язку. Даний параметр дає уявлення про кількість даних, які можуть передаватися між сервером і користувачем за одиницю часу, а отже і кількість одночасних відвідувачів. Хоча варто відзначити, що на даний момент розвитку комп'ютерних технологій, дана проблема практично вирішена, і більшості хостингові компанії пропонують максимальні характеристики.

- Безвідмовна робота. Характеризує безперервність роботи серверів, що призводить до безперешкодного доступу користувачів до розміщених на них інформації. Незважаючи на використання найсучасніших технологій, все одно трапляються збої, тривалість яких повинна бути мінімальною.

- Допомога в захисті. Дана характеристика спростить життя адміністраторам сайту, створюючи можливість допомоги в захисті сайту від зловмисників, вирішення проблем безпеки та зараження сайту вірусами.

- Підтримка з боку співробітником компанії. Один з головних параметрів, який потрібно враховувати при замовленні послуг хостингу - це підтримка фахівців компанії при виникненні проблем у роботі сайту та їх усунення.

- Ціна. Ціни можуть сильно коливатися у різних компаній. Все залежить від розміру сайту, наявність поштових скриньок, підтримки технологій, наявності панелі управління та інше.

Для деяких сайтів цілком рентабельно буде використання безкоштовного хостингу. Але при цьому надається набагато менше можливостей для управління. Також слід зауважити, що те, що зараз безкоштовно, надалі може бути платно.

Після вибору доменного імені і хостингу залишається тільки розмістити веб-сторінки в мережі Інтернет.