Поспішайте повільно! Починати займатися здоров’ям ніколи не пізно. Для людей старшої вікової категорії рекомендується завести щоденник та відзначати у ньому три вправи. Це «тріада здоров’я»: віджимання, присідання, прес.
З чого починати займатися здоров’ям старшим людям? Яким має бути перший крок?
Присідати рекомендується біля столу або нерухомої опори, наприклад біля стінки, але неглибоко. Неглибоко це коли стегно паралельно підлозі. Людям зі слабкими м’язами ніг небажано опускатися нижче за рівень коліна. Рахуйте кількість серій. Припустимо, вперше присіли 10 разів, 20 секунд пауза — пройшлися по кімнаті, зробили ще 10 присідань — знову пройшлися і т.д. Записали в щоденник: «1 грудня я присів 2 рази по 10». Не треба ґвалтувати себе, а в перші дні занять ні в якому разі не можна поспішати.

Після присідань зробіть віджимання від столу або підлоги (старайтеся тримати спину прямо) - 2 рази по 10 повторень.

І нарешті, третя вправа – на прес. Лежачи на підлозі, підіймайте прямі ноги перпендикулярно до підлоги на видиху «Хаа», 10-20 повторень.

Коли ви освоїте цю мінімальну програму і легко з нею справлятиметеся, збільшуйте кількість підходів до вправ. Заповнюйте такий щоденник регулярно, і поступово ви зможете нарощувати навантаження, тільки не поспішайте! Іноді люди, які неадекватно ставляться до свого стану, починають «робити рекорди» — виконувати вправу по 20 або по 40 разів, а наступного дня не можуть стати з ліжка. Вивчайте своє тіло! Почніть із двох серій (одна серія мало що дає). Дві серії по 10, потім 3 по 10, чотири по 10... Оцініть своє самопочуття наступного дня. Якщо ви вважаєте «я нічого не відчуваю», значить, навантаження можна збільшити. Якщо ви зрозуміли, що «я дуже погано почуваюся», значить, навантаження потрібно зменшити або дещо збільшити (на 10-15 секунд) паузу між виконанням кожної вправи. Але пауза не має бути понад 30 секунд!

І пам’ятайте: ці прості вправи замінять таблетки від високого тиску і врятують від ожиріння.