Мережева карта служить для взаємодії пристроїв з іншими мережевими пристроями.

Існують 3 типи мережевих карт:

- вбудовані;

- внутрішні;

- зовнішні.

Вбудована мережева карта інтегрована в материнську плату і має вбудований роз'єм для підключення кабелю і чіп для обробки інформації. Практично всі ноутбуки, у зв'язку з обмеженим місцем для деталей, мають дану реалізацію. В даний час, виробники материнських плат подбали про те, щоб при купівлі Ви мали весь комплект необхідних для роботи плат, а саме мережеву, звукову, відео і т.д.

Внутрішня мережева карта встановлюється всередину системного блоку, і являє собою окрему мережеву карту з роз'ємом для з'єднання в материнську плату. Дана реалізація робить можливим встановлювати різні мережеві карти необхідні у роботі.

Серверні мережеві карти можуть поставлятися з декількома мережевими роз'ємами. Деякі мережеві карти також забезпечують функції брандмауера.

Зовнішня мережева карта в більшості випадків використовується для підключення до планшетів, ноутбуків з непрацюючим або без мережевого роз'єму, і являє собою пластиковий корпус з USB кабелем для підключення.

Часто виникає необхідність придбати дискретну мережеву картку, навіть якщо у Вас є робоча вбудована в материнську плату. Пристрої, які вироблені для виконання якоїсь однієї задачі набагато кращі, ніж суміщені, тому, як правило, окрема мережева карта більш надійна і стабільна в роботі. Виробники роблять весь упор на якості роботи адаптерів, що в свою чергу відкидає варіант економії на її компонентах, наприклад, чіпсетах.

Дискретні мережеві плати мають багато додаткових особливостей. Наприклад, грозозахист - дуже часто під час грози в працюючому комп'ютері перестає працювати вбудований в материнську плату мережевий адаптер.

Перед вибором необхідної мережевої карти, потрібно звернути увагу на спосіб доступу в мережу - по WiFi або через мережевий кабель, використання в домашніх умовах або на великій фірмі, існування необхідних роз'ємів - PCI, USB 3.

Сьогодні доступні мережеві карти від безлічі виробників: D-Link, Acorp, Compex, ZyXEL, Intel, TP-LINK і так далі. Але потрібно врахувати, що кожен виробник робить продукти під певну цільову аудиторію. Для звичайних користувачів інтернету наймасовішими є мережні карти D-Link і Acorp, оскільки вони відносно недорогі і при цьому вельми якісні. Intel і TP-Link виготовляють потужні і дорогі продукти для організацій, де присутнє серверне апаратне забезпечення.